Torku Jelifest

MHP Milletvekili Gönen Şehit Mevlidine Katıldı

  • Giriş Tarihi: 11.10.2015 14:39
  • Güncelleme Tarihi: 14:39
MHP Milletvekili Gönen Şehit Mevlidine Katıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı M. Said Gönen, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde şehit olan Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata’nın mevlidine katıldı.

Mutlu Akü

Yaklaşık bir buçuk ay önce Dağlıca bölgesinde terör saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Mustafa Kemal Özata’nın ailesini ziyaret etti. Şehidin mevlidine katılan MHP Konya Milletvekili M.Said Gönen, mevlide katılan AK Parti Konya Milletvekili Muahmmet Uğur Kaleli ile birlik ve beraberlik mesajı verdi. Mevlitte Konya Valisi Muammer Erol’un yanı sıra askeri ve sivil erkan da katıldı.
MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı M. Sait Gönen, Ankara’da yaşanan terör saldırısı nedeniyle seçim çalışmalarına ara verirken, terörün her türlüsünü lanetlediğini söyledi. Gönen, “7 Haziran seçimlerinin ardından hızla tırmanan hain saldırılarla, hemen hemen her gün asker ve polislerimizi şehit verirken, miting alanlarına yapılan saldırılarda da vatandaşlarımızı kaybediyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu bu kaos ortamından bir an evvel çıkması için partimiz olarak üzerimize düşen her görevi yerine getirmek boyun borcumuzdur. Birlik ve beraberliğimizin yok edilmeye çalışılmasına rağmen, milletimizin duyarlı davranarak buna izin vermeyeceği inancını taşıyorum” dedi.
Şehit Mustafa Kemal Özata’nın babası Mehmet Özata da, vatan sağ olsun sözleriyle acısını dindirmeye çalıştı.
Uzman Çavuşluktan ayrılan şehidin kardeşi Ayhan Özata ise, birlik beraberlik çağrısında bulunarak, “Bene uzman çavuştum. Ben de şehit olabilirdim. Kardeşimi şehit verdik. Ankara’da bir patlama oldu. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bir zamandayız. Biz nasıl Çanakkale’de omuz omuza verdikysek, yine öyle olmalıyız. Bunun ayrımı olmaz. Vatanımız milletimiz sağ olsun” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > MHP Milletvekili Gönen Şehit Mevlidine Katıldı
HABER YORUMLARI