YAZARLAR

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin 07.02. 2012 tarih ve 2013 / 03-116 sayılı yazısı ile MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak, Başkanlık Divanı tarafından parti tüzüğünün 34. maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılan Konya MHP İl Teşkilatı’na İl Başkanı olarak Tarık Taşçı atandı.

8 Şubat 2013 Cuma günü kapatılan MHP Konya Teşkilatını toparlama ve seçimlere hazırlama görevi Avukat Tarık Taşçı’ya verildi.

Tarık Taşçı, Konya’da MHP’nin bilinen ve sevilen yüzlerinden. Şu andaki Karatay MHP İlçe Başkanı Selçuk Zengin öncesinde Karatay MHP İlçe Başkanlığı yapan Taşçı 37 yaşında. İlk aldığımız bilgilere göre geniş bir kadro ile iş başına geliyor.

MHP büyük kongresi sonrasında, Konya’da İl Başkanlığı konusu gündeme geldi. Bir çok insanın ismi ortaya atıldı.

MHP 21. Dönem Konya Milletvekili Hasan Kaya ve ekibi 8 Nisan 2012’de İl kongresini kazanarak iş başına gelmişti.

8 Şubat 2013 tarihine kadar geçen on ay süresince, birbirlerinden ayrı-gayrı MHP’liler vardı şehirde. Konya Merkezde Selçuklu Teşkilatı Genel Merkezi, İl Teşkilatı ve Meram Teşkilatı, MHP Trabzon Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Koray Aydın’ın tarafını temsil ediyor görüntüsü ve intibaı hiç değişmedi. Karatay Teşkilatı ise bu sürede kapalı kaldı.

Meram Teşkilatının Büyük Kongre sonrasında istifasından sonra, İl Teşkilatının güç kaybettiği dolaştı Konya sokaklarında.

MHP Konya İl Teşkilatı istifa yoluna gitmedi. Parti, Genel Merkez tarafından kapatılıncaya kadar görevine devam etti.

MHP Genel Merkezi’nde Divan oluştuktan ve Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Sefa Şefkat Çetin geldikten sonra, çalışmalar sanıyorum daha ciddi bir şekilde başladı.

Bir çok isim dolaştı Konya MHP kulislerinde…

Bu isimlerin en dikkat çekenleri, gündemde olanları şu isimlerdi;

20. Dönem Konya MHP Milletvekili Servet Turgut, Konya SMMMO Odası Onursal Başkanı Ahmet İçyer, Selçuklu MHP İlçe Başkanlarından Bekir Karataş, Konya Gazi Lisesi Müdürlerinden Abdullah Topaç, MHP Konya İl Başkanlarından Ali Yücel, MHP’nin hanım Milletvekili adayı Avukat Zuhal Ekici ve MHP Karatay İlçe Başkanlarından Tarık Taşçı.

Basındaki bir çok arkadaş ve haberci bu isimleri sütunlarına ve haberlerine taşıdılar.

Konya MHP kulisleri bu isimlerle çalkalandı durdu.

MHP İl Teşkilatı kapatıldıktan sonra, Konya merkezde açık ve ayakta kalan bir tek teşkilat kaldı.

Selçuklu Teşkilatı ve Selçuklu MHP İlçe Başkanı Oğuz Çiftcioğlu.

Bu on aylık süreçte en zor iş onun ve teşkilatınındı diyenlere katılıyoruz.

Ayrı ayrı açıklamalar yapan teşkilatlar, birbirinden bağımsız ve ayrı program icraları, ayrı ayrı bayramlaşmalar sığdırıldı bu on aya.

Kim ne derse desin, kim hangi konuda ben daha haklıydım diye konuşursa konuşsun, MHP için siyaseten talihsiz bir on ay geçti diyenler bir hayli fazla MHP tabanında.

Partililerin ifadesiyle, kol kırılıp yen içinde kalmadı, MHP Konya’da parti olarak koca bir on ayı zayi etti.

Tarık Taşçı’nın Başkan olacağını bu işin mimarı olan dostum günler öncesinde benimle paylaşmıştı. Tarık Başkan’ın atandığı haberini de benimle ilk paylaşan o oldu.

Yeri gelmişken bir hatırayı anlatmak isterim;

Tarık Başkan Karatay İlçe Başkanlığı’ndan alındığında telefonla kendisini aramıştım.

Tarık Başkan o gün şöyle dedi; “ Ben bu partinin bir neferiyim Erol abi, bana ne görev verilirse onu yaparım. Bugün böyle bir karar alınmış, ona saygı duyuyorum Yeni gelecek arkadaşlar benden yardım isterlerse emirlerindeyim.”

O gün için, görevden alınmayı hak etmediği az konuşulmadı.

Ama Tarık Başkan hiç kimseye küsmedi.

Kimseye gönül koymadı.

Duruşunu ve efendiliğini hiç bozmadı.

Bir çok insanın gönlünde yer etti, iz bıraktı.

İl Başkanlığı noktasında sayılan isimlerle karşılaştırıldığında bazı çevreler ona neredeyse hiç şans tanımıyorlardı.

Ancak bu işlerin mimarı olan dostum işin içine girdi ve çok şey değişti.

Oysa bu işlerin mimarı olan dostumuzun, bu işlerin içinde olacağına ihtimal dahi vermeyen çok insan vardı.

> Yeni Meram >Yazarlar > MHP’de Tarık Taşçı dönemi!…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.