Torku Jelifest

Mezarlıktaki gizemli kızın ailesi konuştu

  • Giriş Tarihi: 21.05.2018 15:16
  • Güncelleme Tarihi: 15:17
Mezarlıktaki gizemli kızın ailesi konuştu

Çorum’daki mezarlıkta ağlayan ‘gizemli’ kızdan bir aile dramı çıktı

Çorum’daki mezarlıkta ağlayan ‘gizemli’ kızdan bir aile dramı çıktı

Çorum’daki mezarlıkta ağlayan ‘gizemli’ kızdan bir aile dramı çıktı. Yakınları, psikolojisi bozuk olan genç kızın ölen bir yakınını göreceğini düşünerek mezarlığa gittiğini ancak meraklı vatandaşların onu ‘hayalet sanarak’ günlerce sopalarla beklediğini anlattı

Çorum Ulu Mezarlık’ta yaşanan olayın perde arkasına ortaya çıktı. Genç kızın, yakınları, kızlarının gizemli değil, rahatsızlığından dolayı mağdur olduğunu belirtti.

Sabah’tan Tülay Canpolat’ın haberine göre aile, genç kız dahil kimsenin isminin paylaşılmasını istemedi.

Yapılan görüşmeler sonucunda, ‘gizemli’ kız olarak adlandırılan genç kızın, yıllardır o bölgede yaşayan işçi bir baba ve ev hanımı bir annenin üç çocuğundan en büyüğü olduğu öğrenildi.

15 yaşlarındaki genç kızın ruhsal sorunları bulunuyor. Genç kızın hayalet veya ruhani bir varlık gibi lanse edildiğini söyleyen aile fertleri şunları anlattı:


“KANIMIZ DONDU”

Son birkaç haftadır mezarlığa gittiğini belirledik. Rahatsızdı, tedavi ettirmeye çalışıyorduk, zor bir süreçti. Birden o internette dolaşan videolar yayıldı, herkes kızımızdan bahsetmeye basladı.

Olay aile meselemiz ve sağlık sorunu olmaktan çıkıp, bir gizeme, magazine dönüşmüştü. Son zamanlarda yasadığı bu rahatsızlık sonucu, çok sevdiği bir yakınımızı kaybettiğini ve mezarının orada olduğunu düşünüyordu.

Kafasını buna takmıştı, aslında orada bir mezar değil, onu arıyordu. Türlü yalanlar çıktı ortaya, evladımızı sopalarla beklediler, yakalamak için nöbetler tuttular.

Bizim hastalıgımız ve ardından gelen mağduriyetimizi çekirdek çitleyip, video çekme yarışıyla izlediler. Herkes olayda macera aradı.

Çorum dışından gelmeye basladıklarını duyduk, çocuğum mağduriyetinde kaybolurken onlar film izlemeye geliyorlarmış.

İnanın bu süreci izlerken kanımız dondu. Çok yıprandık, çok mağduruz, herkese sesleniyoruz yapmayın, insani bir duruma bu tavır, yapılanlar yanlış. Bu yaşananlardan ders çıkarın.

BAZI MEZARLAR TAHRİP OLDU

Olayla yakından ilgilenen ve aile ile de görüştüğünü belirten bazı Çorumlu vatandaşlar da “1863’te yapılan ve zamanla şehir merkezinde kalan mezarlığımız da ciddi zarar gördü.

Kızı aramaya ya da merak ettiği için gelenler 155 yıllık mezarları tahrip etti, üzerlerini çiğnediler, bazıları yıkıldı.

Biz artık bu konunu kapanmasını olayda bir macera aranmamasını istiyoruz” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Mezarlıktaki gizemli kızın ailesi konuştu
HABER YORUMLARI