kapat
Ruşeym Torku

MEVKA ve Konya MMO İşbirliği Protokolü İmzaladı

  • Giriş Tarihi: 19.07.2013 16:38
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
MEVKA ve Konya MMO İşbirliği Protokolü İmzaladı

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) Konya Şubesi arasında ekspertizlik protokolü imzalandı.

MMO Konya Şubesi Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Ömer Erdoğan Duransoy, yaptığı yazılı açıklamada, MEVKA’nın ulusal ve uluslararası düzeyde inovasyon, kümelenme ve kurumsallaşmanın temellerinde, küresel paylaşımın açık olduğu bir bölgeyi oluşturmak için Konya ve Karaman’da destek çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Bu destek çalışmaları ve proje faaliyetlerinden özellikle makine, ekipman ve proseslerin çeşitli kriterlerde kontrollerinin yapılması gerektiğini ifade eten Duransoy, şunları kaydetti:

“Makina, ekipman ve prosesler üzerinde yapılacak bu değerlendirme ve incelemelerin en etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için MEVKA ile MMO Konya Şubesi arasında işbirliği adına ekspertizlik protokolü imzalanmıştır. MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman ve MMO Konya Şube Başkanı Mete Kalyoncu tarafından imzalanan protokol kapsamında, MMO, işletmelerin tedarik edeceği makine ve ekipmanları inceleyip, şartname ve alınan tekliflerin uygunluğunu kontrol ederek ekspertizlik hizmeti verecektir.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > MEVKA ve Konya MMO İşbirliği Protokolü İmzaladı
HABER YORUMLARI