Torku Jelifest

Meteoroloji’den “Tropik fırtına” açıklaması: Yön değiştirdi!

  • Giriş Tarihi: 29.09.2018 13:09
  • Güncelleme Tarihi: 13:28
Meteoroloji’den “Tropik fırtına” açıklaması: Yön değiştirdi!

Meteoroloji'den son dakika fırtına açıklaması geldi. Açıklamada ''Fırtına Ege kıyılarını etkilemeden kuzeye yönelecek. Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'de rüzgarın şiddeti ve yağış miktarı azalacak. Çiftçiler, denizciler ve balıkçılar uyarıları takip etsin'' denildi. Öte yandan İstanbul Valiliği de beklenen fırtınaya karşı uyarı yaptı.

Mutlu Akü

Meteoroloji’den son dakika fırtına açıklaması geldi. Açıklamada ”Fırtına Ege kıyılarını etkilemeden kuzeye yönelecek. Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de rüzgarın şiddeti ve yağış miktarı azalacak. Çiftçiler, denizciler ve balıkçılar uyarıları takip etsin” denildi. Öte yandan İstanbul Valiliği de beklenen fırtınaya karşı uyarı yaptı

Günlerdir yapılan uyarıların ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yeni bir tropik fırtına açıklaması geldi. Buna göre fırtınanın yön değiştirdiği bildirildi.

İstanbul Valiliği’nden de beklenen fırtınaya karşı uyarı geldi. Valilik tarafından yapılan açıklama şöyle:“Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre; ilimizin de içinde bulunduğu Marmara Bölgesi’nde rüzgarın, 30.09.2018 Pazar günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu, 01.10.2018 Pazartesi günü sabah saatlerinde güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, zaman zaman 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Pazartesi öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen şiddetli fırtınanın neden olabileceği deniz kabarması, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ile kara, hava ve deniz ulaşımındaki aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Vatandaşlarımız ihtiyaç halinde ve acil durumlarda; 112 Acil Yardım, 110 İtfaiye, 155 Polis İmdat, 156 Jandarma, 159 Karayolları telefon numaraları ile İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (İstanbul AFAD) 0212 455 70 00, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) 0212 444 25 66 numaralı telefonlarını arayarak yardım talep edebileceklerdir.”

Muğla ve çevresinde bu geceden itibaren fırtına bekleniyor. Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede hava parçalı bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.Yağışlar Muğla çevrelerinde gece yarısından sonra etkili olacak. Hava sıcaklığı 1 ila 3 derece azalacak. Rüzgar güney ve batı yönlerden orta, yağış anında kuvvetli, gece yarısından itibaren Muğla çevrelerinde ve Bodrum-Marmaris arasında fırtına şeklinde esecek.> Yeni Meram >Güncel > Meteoroloji’den “Tropik fırtına” açıklaması: Yön değiştirdi!
HABER YORUMLARI