Torku Jelifest

Meteoroloji’den son dakika duyurusu! Tarih verildi! Kar geliyor…

  • Giriş Tarihi: 10.01.2021 10:41
  • Güncelleme Tarihi: 10:46
Meteoroloji’den son dakika duyurusu! Tarih verildi! Kar geliyor…

Türkiye'de, yarından itibaren kuzey ve batı bölgelerde yağmur görülecek. Yağışların çarşamba gününden itibaren ülke geneline yayılması, iç kesimlerde Ankara başta olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor. Gelen son dakika bilgilerine göre ise İstanbul’da 15 Ocak Cuma günü karla karışık yağmur beklendiği bildirildi. Konya'da çarşambaya kadar yağmur ve sağanak bekleniyor, sonrasında sıcaklıklar hızla düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün tahminlerine göre Türkiye, yarından itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altına girecek.

Türkiye’nin kuzey ve batı kesimlerinde görülecek yağışların, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda kuzey ve batı bölgelerde görülecek yağışlarla birlikte kuzeybatı bölgelerde biraz azalacağı ancak ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

PAZARTESİ VE SALI SICAKLIKLAR ARTACAK

Sıcaklıkların, Pazartesi ve Salı günleri ise ülke genelinde artarak mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkacağı, ancak Çarşamba günü batıdan başlayarak hızla düşerek mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA KAR

14 Ocak Perşembe günü Ankara’da kar yağış beklenirken Meteoroloji tarafından yayınlanan haritada 15 Ocak Cuma günü İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Marmara ile Ege’de 2 ila 4 derece artacağı, Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Yarından itibaren kuzey ve batı bölgelerde yağmur ve sağanak yağış şeklinde görülecek olan yağışların, Çarşamba gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havayla birlikte ülke genelinde yayılması, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.

Ankara’da perşembe günü etkili olması beklenen kar yağışının önümüzdeki haftaya kadar etkili olacağı belirtildi.

KONYA’DA HAVA DURUMU

Konya’da havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, Konya’nın kuzey, batı ve güney kesimleri ile Karaman’nın güneybatı kesimlerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Bölge genelinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Öte yandan Meteoroloji, bölgemizde (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının pazartesi ve salı günleri bölge genelinde daha da artarak mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerine çıkacağı, ancak önümüzdeki hafta ortasında (çarşamba) kuzeybatıdan başlayarak hızla düşerek mevsim normalleri civarına ineceği bildirdi.

Bugünden (pazar) itibaren kuzey ve batı kesimlerde yağmur ve sağanak yağış şeklinde görülecek olan yağışların, çarşamba gününden itibaren yurdumuzu etkileyecek olan Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemle birlikte bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görülmesi bekleniyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Meteoroloji’den son dakika duyurusu! Tarih verildi! Kar geliyor…
HABER YORUMLARI