Torku Jelifest

Meteoroloji’den ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

  • Giriş Tarihi: 21.05.2016 21:36
  • Güncelleme Tarihi: 21:36
Meteoroloji’den ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nin güney ve doğusu, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Mutlu Akü

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, kuvvetli yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde meydana gelebileceği belirtilerek, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklama, şöyle:

“Yurdumuzun batı kesimlerinde görülen yağışların gece saatlerinden itibaren etkisini arttırarak Marmara’nın güneyi (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya), Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu) ile İç Anadolu’nun kuzeybatı kesimlerinde (Ankara, Eskişehir ve Çankırı) kuvvetli yağışlara (25-50 kg/m2) sebep olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, lokal dolu vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Konya’da hava nasıl olacak?

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı,yarın(Pazar)öğleden sonra bölgenin Kuzey ve Batısı yer yer kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: 2-3 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bölgemiz (Konya-Aksaray-Karaman-Niğde) genelinde, bugünden (21.5.2016 Cumartesi) itibaren, Pazartesi (23.05.2016) gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin edilmektedir. Yağışların 22.05.2016 Pazar günü Konya’nın kuzey ve batı kesimlerinde, Pazartesi günü ise bölge genelinde yer yer kuvvetli olacağı ve yağış anında yer yer kısa süreli dolu hadisesinin de görülebileceği tahmin edilmektedir. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları önerilmektedir. Başlama – Bitiş Zamanı 21/05/2016 18:00 Lokal ila 23.05.2016 24:00 Lokal arası> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji’den ‘kuvvetli yağış’ uyarısı
HABER YORUMLARI