Torku Jelifest

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

  • Giriş Tarihi: 28.12.2014 15:01
  • Güncelleme Tarihi: 15:01
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

Yurdun batı kesimleri akşam saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Mutlu Akü

Meteoroloji, yurdun batı kesimleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, halen doğu bölgelerinde devam eden yağışlara ilave olarak yurdun batı kesimlerinin bugün akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Marmara’nın güney ve doğusu, Ege Bölgesi, Batı Karadeniz ile Batı Akdeniz’de pazartesi, salı ve çarşamba görülecek yağışların sürekli ve kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlı sistemin ardından, yurt salı gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine girecek. Hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatısında hissedilir derecede azalacak, yağışlar karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşecek.

Öte yandan, bugün akşam saatlerinden itibaren yurdun batı kesimlerinde başlayacak kuvvetli güneybatı yönünden esen rüzgarların; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu Bölgesi’nde yarın akşam saatlerine kadar kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Başta soba ve baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçması ağaç veya direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.> Yeni Meram >Türkiye > Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı
HABER YORUMLARI