Torku Jelifest

Meteoroloji’den Konya’ya ‘kar’ uyarısı geldi!

  • Giriş Tarihi: 23.11.2018 11:14
  • Güncelleme Tarihi: 12:43
Meteoroloji’den Konya’ya ‘kar’ uyarısı geldi!

Meteoroloji'den sağanak yağış ve kar uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, Denizli, Konya, Karaman, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Mutlu Akü

Meteoroloji’den sağanak yağış ve kar uyarısı geldi. Yapılan son değerlendirmelere göre, Denizli, Konya, Karaman, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

yurdun genelinin parçalı çok bulutlu; Marmara’nın doğusu, Akdeniz (Isparta ile Antalya’nın batı kesimleri dışında), Doğu ve Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Denizli, Konya, Karaman, Ankara, Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
YER YER KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile güneydoğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ve orta, Marmara ve Kuzey Ege’de yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
YÜKSEKOVA BEYAZA BÜRÜNDÜ

Yüksekova ve çevresinde etkili olan yağmur, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Bir anda bastıran kar yağışı, ilçeyi beyaza bürürken, kar kalınlığı 5 santimetreye ulaştı. Yüksekovalılar, sabah kalktıklarında beyaz örtüyle karşılaştı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji’den Konya’ya ‘kar’ uyarısı geldi!
HABER YORUMLARI