Torku Jelifest

Meteorolojiden Konya için sağanak yağış uyarısı!

  • Giriş Tarihi: 18.08.2019 10:30
  • Güncelleme Tarihi: 10:31
Meteorolojiden Konya için sağanak yağış uyarısı!

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre, havanın parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Karaman ve Aksaray, sabah ve gece saatlerinde Konya'nın güney ve doğusu ile öğle saatlerinden itibaren Niğde çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Mutlu Akü

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurtta Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana, Mersin, Osmaniye, Ankara, Karaman, Kırıkkale, Çankırı ve Artvin çevreleri ile Antalya’nın doğu ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları, Kırıkkale, Karabük, Çorum ve Giresun çevreleri ile Ankara’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli, Kastamonu’nun kıyı kesimleri ile Sinop çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor

KONYA’DA HAVA DURUMU:

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Karaman ve Aksaray, sabah ve gece saatlerinde Konya’nın güney ve doğusu ile öğle saatlerinden itibaren Niğde çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: 3 ila 6 derece azalması bekleniyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette ve yer yer kuvvetlice, yağış anında kısa süreli kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

KONYA’DA 5 GÜNLÜK HAVA HAVA TAHMİNİ:> Yeni Meram >Güncel > Meteorolojiden Konya için sağanak yağış uyarısı!
HABER YORUMLARI