Torku Jelifest

Meteoroloji’den Konya için ciddi uyarı: Çarpılmayın!

  • Giriş Tarihi: 13.08.2019 16:26
  • Güncelleme Tarihi: 16:30
Meteoroloji’den Konya için ciddi uyarı: Çarpılmayın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sıcak hava konusunda bir uyarı yayınlandı. Kuvvetli sıcak hava dalgasının geleceğini duyuran Meteoroloji İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in İç Kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, perşembe günü ise İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun Kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'i uyardı. Konya, Karaman, Aksaray, Niğde genelinde çarşamba ile perşembe günü hava sıcaklıklarının 10 derece artacağı bildirildi.

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde’de yarın ve perşembe günleri hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olacağını bildirdi.

İki günlük sıcak hava dalgasının arkasından Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda azalışlar bekleniyor.

İki gün boyunca etkili olacak sıcak hava dalgasının oluşturabileceği (özellikle güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı) olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi olanların, 65 yaş üstü yaşlılar ve çocukların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.> Yeni Meram >Güncel > Meteoroloji’den Konya için ciddi uyarı: Çarpılmayın!
HABER YORUMLARI