Torku Jelifest

Meteorolojiden Konya için sağanak yağış uyarısı

  • Giriş Tarihi: 15.04.2020 7:58
  • Güncelleme Tarihi: 9:47
Meteorolojiden Konya için sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Konya, Karaman, Niğde, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Konya ve kuzey ilçeleri, öğle saatlerinde Niğde ve Karaman geneli ile Konya’nın doğu ilçeleri hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette ve yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİK UYARI:
Bölgemizin Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Havanın Etkisine Girmesi Bekleniyor.
Yapılan son meteorolojik analiz ve değerlendirmelere göre bölgemizin (Konya, Karaman Niğde ve Aksaray) 16 Nisan 2020 Perşembe gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Bölgemiz genelinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışlarla birlikte halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe günü hissedilir derecede olmak üzere (6 ila 12 derece) azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği, ancak Cuma gününden itibaren hafta sonunda tekrar yükseleceği bekleniyor.

Başlama-Bitiş Zamanı 16.04.2020 06.00 – 16.04.2020 18.00> Yeni Meram >Güncel > Meteorolojiden Konya için sağanak yağış uyarısı
HABER YORUMLARI