Torku Jelifest

Meteoroloji’den iki kritik uyarı!

  • Giriş Tarihi: 27.12.2015 13:54
  • Güncelleme Tarihi: 13:54
Meteoroloji’den iki kritik uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, hava sıcaklığının kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Peki Konya'da hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Rize ve Hopa çevrelerinin yağmurlu, Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde, Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, batı kesimlerde yer yer güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
UYARILAR
SİS UYARISI: Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile bölgenin güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA 14
ÇANAKKALE 14
ISTANBUL 13
KOCAELİ 14

EGE
Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
A.KARAHİSAR 4
DENİZLİ 14
İZMİR 16
UŞAK 13

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık, iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ADANA 21
ANTALYA 20
ISPARTA 13
MERSİN 20

İÇ ANADOLU
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA 3
ÇANKIRI 4
ESKİŞEHİR 6
KONYA 8

Konya’da önemli bir değişiklik beklenmiyor
Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.
RÜZGAR: Kuzey yönlerden hafif olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BOLU 8
KASTAMONU 6
SİNOP 13
ZONGULDAK 11

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Pazar) sabah saatlerinde Rize ve Hopa çevrelerinin yağmurlu, Artvin’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
GÜMÜŞHANE 6
SAMSUN 14
TOKAT 5
TRABZON 13

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BİTLİS 3
ERZURUM 1
MALATYA 10
VAN 4

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DİYARBAKIR 13
GAZİANTEP 16
MARDİN 12
ŞANLIURFA 17> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji’den iki kritik uyarı!
HABER YORUMLARI