Torku Jelifest

Meteoroloji uyardı : Konya’ya kar yeniden geliyor

  • Giriş Tarihi: 25.01.2019 19:33
  • Güncelleme Tarihi: 19:33
Meteoroloji uyardı : Konya’ya kar yeniden geliyor

Meteoroloji Konya'da yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli kar beklendiğinin uyarısında bulundu.

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü, Konya’da 26 Ocak cumartesi sabah saatlerinden itibaren kuvvetli kar beklendiği bildirildi.

Meteoroloji tarafından yapılan yazılı açıklamada, Konya’da sabah saatlerinden itibaren etkili olacak kuvvetli kar yağışının pazar günü sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmininde bulunulduğu aktarıldı.

Açıklamada, kuvvetli kar sebebiyle buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması istendi.

Ayrıca yetkililer, Konya-Antalya yolu Alacabel geçidi, Karaman-Mut arası Sertavul geçidinde kar yağışına bağlı olarak buzlanma, don hadisesi ve görüş mesafesinde düşme gibi yaşanacak olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmasını istedi.


Konya için hava durumu

Konya için yarın en düşük beklenen hava sıcaklığı 3 derece iken, en yüksek 8 derece olacak. Sabah saatlerinden itibaren karla karışık yağmur bekleniyor. Yağmur ve kar yağışının hafta sonu boyunca sürmesi bekleniyor.> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji uyardı : Konya’ya kar yeniden geliyor
HABER YORUMLARI