Torku Jelifest

Meteoroloji uyardı! Konya ve çevresine yoğun kar geliyor!

  • Giriş Tarihi: 15.01.2019 14:47
  • Güncelleme Tarihi: 14:49
Meteoroloji uyardı! Konya ve çevresine yoğun kar geliyor!

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre bugün ve yarın Konya ve çevresinde yoğun kar yağışının beklendiği belirtildi.

Mutlu Akü

Yetkililer Konya ve Karaman’ın güneybatı kesimlerinde yağışların kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olmasını bekliyor.

Konya ve çevresi için fırtına uyarısında da bulunan yetkililer, Güney ve güneybatı (lodos) yönlerden orta kuvvette, zamanla kuvvetli ve yer yer kuvvetli fırtına, bu akşam saatlerinden sonra ise kuzey yönlerden (poyraz) kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceğini ifade etti.

YAĞIŞ UYARISI:

Yapılan son değerlendirmelere göre; Konya Beyşehir, Derebucak, Seydişehir, Yalıhüyük, Ahırlı, Bozkır, Hadim, Taşkent ilçeleri ile Karaman’ın Başyayla, Sarıveliler, Ermenek ilçelerinde Çarşamba sabah saatlerine kadar etkili olacak yağışların; kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere, yağmur, karla karışık yağmur ve bu gece saatlerinden itibaren kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ALACABEL’E YOĞUN KAR UYARISI

Konya-Antalya yolunun Alacabel geçidi başta olmak üzere Toroslar bölümünün yükseklerinde aralıklarla yoğun kar (20 cm üzeri) yağışı bekleniyor. Yetkililer başta ulaşımda aksamalar olmak üzere ani sel, su baskını, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

RÜZGAR UYARISI:

Meteoroloji yetkilileri ve Çarşamba günü etkili olacak lodosa karşı da vatandaşları uyardı. Yetkililer başta soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri olmak üzere  çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

 


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji uyardı! Konya ve çevresine yoğun kar geliyor!
HABER YORUMLARI