kapat
Torku Limonata

Meteoroloji tarih verdi, Konya’ya yoğun kar geliyor!

  • Giriş Tarihi: 9.01.2017 16:10
  • Güncelleme Tarihi: 17:02
Meteoroloji tarih verdi, Konya’ya yoğun kar geliyor!

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, 10 Ocak Salı günü sabah saatlerinden itibaren Konya'nın güneybatı kesimleri yoğun kar yağışının etkisi altına girecek, kar yağışının 20 santimetre üzerinde olması bekleniyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, 10 Ocak Salı günü sabah saatlerinden itibaren Konya’nın güneybatı kesimleri yoğun kar yağışının etkisi altına girecek, kar yağışının 20 santimetre üzerinde olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz’de başlayacak yağışların zamanla bölge geneline yayılacağını bildirdi.

Yağışların Antalya ve Mersin’in kıyı ve alçak kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak, gök gürültülü sağanak yağış, Antalya ve Mersin’in iç ve yüksek kesimleri, Isparta, Burdur ile Konya’nın güneybatı ve Karaman’ın güney ilçelerinde yoğun kar yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor.

Salı günü Konya’da hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Konya’dal salı günü hava sıcaklığı en düşük -8 en yüksek ise -2 derece olacak.> Yeni Meram >Konya > Meteoroloji tarih verdi, Konya’ya yoğun kar geliyor!
HABER YORUMLARI