Torku Jelifest

Meteoroloji saat verdi! Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray için fırtına uyarısı

  • Giriş Tarihi: 8.07.2020 9:33
  • Güncelleme Tarihi: 0:46
Meteoroloji saat verdi! Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray için fırtına uyarısı

Meteoroloji Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray için uyardı! Bugün rüzgarların kuzeyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, havanın parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu, Konya’nın kuzeybatı ve kuzey kesimleri, Niğde il geneli ve Aksaray’ın kuzey ve doğu kesimleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklıkların 3 ila 5 derece düşmesi bekleniyor.

DİKKAT! FIRTINA GELİYOR

Öte yandan yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölge genelinde ( Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray ) rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (39-61km/sa) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (62-74km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Kuvvetli rüzgar nedeniyle meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların 12.00- 23.00 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.> Yeni Meram >Güncel > Meteoroloji saat verdi! Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray için fırtına uyarısı
HABER YORUMLARI