Torku Jelifest

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alıyor

  • Giriş Tarihi: 28.01.2021 13:49
  • Güncelleme Tarihi: 13:55
Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili maddelerine göre ÖSYM Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemi ile 6 adet Mühendis unvanında sözleşmeli personel alınacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 6 adet Mühendis unvanında sözleşmeli personel alacak.

Tercih işlemlerinde 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans) girmiş olan adayların sınav sonuçları kullanılacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yer alan ilana göre; adaylar, tercihlerini 28 Ocak-3 Şubat 2021 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecekler.

İnternetten tercih gönderme işlemleri, 3 Şubat 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecek ve bu süre uzatılmayacak. Yerleştirme işlemlerinde, KPSSP3 puanı kullanılacak. İlgili sınav puanı en az 50 (elli) olan adaylar tercih yapabilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Meteoroloji Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alıyor
HABER YORUMLARI