Torku Jelifest

Meslekte Birlik Grubu Seçim Startını Verdi

  • Giriş Tarihi: 28.02.2016 13:15
  • Güncelleme Tarihi: 13:16
Meslekte Birlik Grubu Seçim Startını Verdi

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odası Başkanı İsmail Turan, Konya Meslekte Birlik Grubunun her seçim döneminde izlediği kucaklayıcı ve birleştirici tutumu bu seçim döneminde de devam ettireceğini söyledi.

Mayıs ayında yapılacak Konya SMMM Odası başkanlık seçimi öncesi Konya Meslekte Birlik Grubu, bir otelde toplantı düzenleyerek seçim startını verdi. Grubun çalışmalarının anlatıldığı toplantıda Konya SMMM Odasında yapılan hizmetler sinevizyon eşliğinde sunuldu.

Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetleyerek başladığı konuşmasında, şehit olan güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet, ülkeye başsağlığı diledi.

Meslekte birlik, beraberlik ve meslekte en iyi hizmet için 1990 yılında yanmaya başlayan Meslekte Birlik meşalesinin her geçen gün daha da alevlenerek yanmaya devam ettiğini kaydeden Turan, “Hizmetteki başarı bundan sonraki süreçte daha da artarak devam edecektir. Konya Meslekte Birlik grubu olarak, her seçim döneminde izlediğimiz kucaklayıcı ve birleştirici tutum bu seçim döneminde de aynen devam edecektir. Sizlerin güvenini yeniden kazanarak 2013 yılında göreve başlayan grubumuz bugüne kadar hedefleri daha da büyüttü. Mesleki birlik ve beraberliğe önem veren grubumuz birçok yenilik yaparak meslektaşlarına hizmet etmeye devam etmiştir. Meslekte Birlik Grubu olarak 2 bin 138 meslektaşımızla seçimlere tek liste olarak girmemiz birlik ve beraberliğimizin en büyük örneğidir. Tek liste olarak seçimlere girmemiz Türkiye’de diğer illere örnek bir modeldir. Diğer illerde yönetim kurulu bir araya gelemiyor toplantı yapamıyor. Bazı illerde 15 günde bir başkan değişmektedir. Yüce Allah’a şükürler olsun ki, biz görev süremizi başarıyla tamamladık. Yönetim kurulu olarak tüm kurullarımızla tek vücut olarak başarılı işlere imza attık. Sizlerin verdiği destek ve güvenle verdiğimiz başarılı hizmetler daha da ileriye götürülecektir” dedi.

“MESLEKİ EĞİTİME KATKI SAĞLADIK”

İsmail Turan, görevleri süresinde gelişen teknolojiyi her zaman takip ederek, teknolojinin getirdiği kolaylıkları meslektaşlarına sunduklarını, oda binasında yapılan eğitimleri katılamayan meslektaşlarının izlemeleri için canlı yayın hizmetini daha da geliştirdiklerini, kursları yoğun bir katılımla yaptıklarını, denetçilik eğitimleri ve yüksek lisans programı düzenlediklerini, iş arayanlar için projeler üreterek Konya ekonomisine de katkı sağladıklarını, 10.Türkiye Muhasebe Forumu ve 6.Haksız Rekabet Kongresini 81 ilden katılımla Konya’da gerçekleştirdiklerini anlattı.

Turan konuşmasına şöyle devam etti; “Görüldüğü üzere Konya Meslekte Birlik Grubu olarak mesleki eğitim ve gelişime düzenlediğimiz faaliyetlerle en üst düzeyde katkı sağladık. Diğer taraftan, ekonomik ve ticari yaşamın sağlıklı işleyebilmesi ve muhasebe mesleğine ilişkin etik kuralların oluşturulması için bütün imkânlarımızı kullandık. Birçok mesleki faaliyette önceliği her zaman mesleğe ve meslektaşa hizmet olan grubumuz yeni dönemde de sizinle birlikte yeniliklere yürümeyi, yeni başarılara imza atmayı hedefliyor” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > Meslekte Birlik Grubu Seçim Startını Verdi
HABER YORUMLARI