Ruşeym Torku

Merve SBS’ye Damgasını Vurdu

  • Giriş Tarihi: 15.07.2013 10:00
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Merve SBS’ye Damgasını Vurdu

2013 SBS Sınavı sonuçlarında Merve Eğitim Kurumları öğrencileri bireysel ve kitlesel bir başarıya imzasını attı. Okul öğrencileri çok sayıda derece aldı.

Why Note!?

Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği SBS sonuçları açıklanırken, Konya’da Merve Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Meram Abdullah Aymaz Orta Okulu ve Selçuklu Abdullah Aymaz Ortaokulu bu yıl 8 Haziran 2013 tarihinde yapılan ve 1 milyon 112 bin 604 öğrencinin katıldığı Seviye Belirleme sınavında Konya’da bireysel ve kitlesel bir başarıya imza attı.

Öğrencilerle birlikte başarının sevincini yaşayan Merve Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Er “ Konya ve Türkiye geneli başarılar ile kendinden söz ettiren Merve Eğitim Kurumlarının başarısı tesadüf değildir. 8. sınıf Öğrencilerimiz üstün bir performans göstererek okullarımızı ve Konya’mızı en güzel şekilde temsil ederek onurlandırdılar. Merve Meram Abdullah Aymaz Ortaokulu Öğrencilerinden Süleyman Turancan Burucu,100 sorunun tamamını cevaplayarak 700 tam puan almıştır Bu başarıyı bizlere tattıran öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum. SBS’de bireysel ve kitlesel başarıya imza öğrencilerimize gelecek yaşamlarında başarılar diliyorum. Umarım hep istedikleri olur” dedi

Merve Meram Abdullah Aymaz Ortaokulu Müdürü Hüseyin Taş, Öğrencilerin başarılarını sistemli ve disiplinli çalışıp, öğretmenleriyle iyi iletişim kurarak elde etmişlerdir. Türkiye’de ve Konya’da derece elde etmek çok zor, ancak elde edilen başarıyı devam ettirmek daha zor. Okulumuz SBS’ de bireysel başarıların yanında okul ortalamasıyla da Konya’da en iyi okulların başında geliyor. Bizim için ferdi başarıdan daha önemlisi kitlesel başarımızdır. 2013 SBS sınavında başarıya imza atan öğrencilerimizi canı gönülden kutlar, emekleri geçen öğretmen ve velilerimize de teşekkür ederiz” dedi.

2013 SBS sınavında 100 soruya doğru cevap veren Merve Meram Abdullah Aymaz Ortaokulu öğrencisi Süleyman Turancan Burucu “SBS’ de 700 puan aldım. Sürekli ders çalışmak yerine düzenli çalışmanın ve dersi iyi dinlemenin önemli olduğunu anlamadığı yerleri öğretmenlerine sormasının başarıyı getirdiğini söyledi. İlk tercihim Merve Eğitim kurumları bünyesinde yer alan Özel Büyük koyuncu Koleji olacaktır” diye konuştu.

Öğrenci Velisi Halim Burucu ise, oğlunun başarısında okul ve dershane öğretmenlerinin önemli bir rolü olduğunu vurguladı. Oğlunun “SBS’ de 700 puan alması Türkiye de 110 öğrenci içinde olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Merve SBS’ye Damgasını Vurdu
HABER YORUMLARI