Torku Jelifest

Merkel soruşturma açılmasını kabul etti

  • Giriş Tarihi: 15.04.2016 16:27
  • Güncelleme Tarihi: 16:27
Merkel soruşturma açılmasını kabul etti

Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren yayınları nedeniyle Alman komedyen hakkında soruşturma açılmasını kabul etti.

Mutlu Akü

Alman hükümeti, okuduğu şiirde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden komedyen Jan Böhmermann hakkında yargılanması talebiyle hukuki süreç başlatılmasına onay verdi.

Alman hükümeti, Alman komedyen hakkında yargılama kararını verdi. Kararda, komedyen Jan Böhmermann için yargı yolu açıldı.

Alman NDR kanalında Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerine mizah içerikli bir video klip yayınlanmış, Türkiye bunun üzerine Alman Büyükelçi’yi Dışişleri’ne çağırarak nota vermişti.

merkel-sorusturma-acilmasini-kabul-etti-2

Olayın Alman kamuoyuna yansımasının ardından kabare sanatçısı Jan Böhmermann, ZDF kanalında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır hakaret içeren şiiri okumuştu.

ZDF kanalı şiiri daha sonra yayından kaldırmış ve internet sayfasından da silmişti. Almanya Başbakanı Angela Merkel pazar akşamı Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir telefon görüşmesi yaparak, metnin bilinçli olarak hakaret amacıyla yazıldığını söylemişti.> Yeni Meram >Dünya > Merkel soruşturma açılmasını kabul etti
HABER YORUMLARI