YAZARLAR

Merhum Rıdvan Bülbül herkesin bildiği gibi Konya’nın yetiştirdiği ender gazetecilerinden biridir.Uzun zamandan beri Konya’nın köklü gazetesi olan Yeni Meram gazetesinde yazı işleri müdürlüğü ve köşe yazarlığı yaptığı da bir gerçektir.
Rıdvan Bülbül her şeyden evvel iyi bir aile reisi olup güler yüzlü, tatlı dilli, sempatik haliyle bütün Konyalı’ya ve basın camiasına kendini kabul ettirmiş bir insandır.Hiç kimseyi üzmez ve kırmazdı.Gazetecilik mesleğinde kusursuz, hiçbir hata yapmazdı.Konya’mızı çok severdi, Konya’lı da onu çok severdi. Konya’nın en eski köklü gazetesi olan Yeni Meram gazetesinde 30 yılın üzerinde karşılıklı köşe yazısı yazdık.Karşılaştığımızda birbirimizin hatrını sorardık, samimiydik.
Yazdığı yazılardan dolayı hiç kimseyi kırmadı ve üzmedi.Bir yıl evvel Rıdvan Bülbül ölmüş diye bir kişi bana söyledi.Bende evine telefon açtım.Böyle bir haber duydum dedim.Bana aynen şöyle dedi.Sayın Bağcı sen alıştın adam gömmeye dedi.Ben abi sen daha çok yaşayacaksın ki böyle aslı olmayan biri çıkar çok yaşar dedim güldük.
Öldüğünü duyunca çok üzüldüm.Şu anda geri dönüşü olmayan bir yola girdi gidiyor.Nereye kadar gidecek menzile varıncaya kadar gidecek.Bütün insanların aslı topraktır toprağa kavuştur.Yaşayanlar toprağı ruhun sayesinde görmektedir.Sağken ne ektiysen onu biçersin derler.Fani dünyada hiç kimsenin sağ kalması hiç mümkün değil.Işığı önünde götürmek için iyi insan olmak gerekir.O meziyette insan olman lazım o da merhumda mevcuttur.
Merhum Rıdvan Abi Yeni Meram gazetesi bahçıvan ailesi senin ölümünden dolayı gereken bütün hizmetleri eksiksiz yapmıştır.Gözün arkada kalmasın.Ruhun şad olsun.Kabrin cennet bahçelerinden bir bahçe olsun.Geride kalan ailesine de baş sağlığı dilerim.Yeni Meram Gazetesi sahipleri başta Sayın Mustafa Bahçıvan ve değerli evlatlarına da gereken hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim.Aşık Veysel’in dediği gibi benim aslan yarim kara topraktır o kadar Allah’a inan, Peygambere sarıl gerisi boş.

Dünyada lekesiz bir alından daha güzel bir şey var mı?
(HZ.ALİ)
Dürüstlük en iyi siyasettir.
(JAPON ATASÖZÜ)
Eğer dürüst yaşamışsak, nasıl öleceğimizi düşünmemize hiç gerek kalmaz.
(ROBERT BURNS)

> Yeni Meram >Yazarlar > MERHUM RIDVAN BÜLBÜL’ÜN ARDINDAN
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.