Torku Jelifest

Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi

  • Giriş Tarihi: 25.07.2019 12:17
  • Güncelleme Tarihi: 13:06
Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi

Konya Büyükşehir Belediyesinin Meram Çiftçisine desteği, Üzüm Sıkma Makineleri Mahallelere teslim edildi. Meram’ın 7 mahallesine verilen makinelerin çiftçilere verilen desteğin en güzel örneklerinden biri olduğunu kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, verdikleri destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, Yeni Büyükşehir Yasası kapsamında Konya genelindeki çiftçilere verdiği destek çerçevesinde Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinası dağıtıldı. Meram’ın Botsa, Yeşildere, Karadiğin Deresi, Çayırbağı, Karahüyük, Durunday ve Hatunsaray mahallelerine verilen makinalar, muhtarlara teslim edildi.
BAŞKAN KAVUŞ; “BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE VE BAŞKAN ALTAY’A VERDİĞİ DESTEKTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Meram Belediyesi Hizmet Binasında gerçekleştirilen teslim töreninde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hem Konya Büyükşehir Belediyesi hem de Meram Belediyemiz, üzüm üreticilerimize yönelik makine desteğiyle, her zaman çiftçilerimizin yanında olduğunu göstermiştir. Büyükşehirlerin İl Özel İdarelerinin kapanmasıyla çitfçi ve tarıma desteği görevini artık Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Koordinasyon Dairesi tarafından yürütüldüğünü anımsatan Başkan Kavuş, “Bu destekler çerçevesinde bugün Meramlı çiftçilerimize saatte 750 kilogram üzüm işleme kapasitesine sahip bu makinaları veriyoruz. Büyükşehir Belediyemiz her konuda olduğu gibi ‘Üretmek Sizden Destek Büyükşehir’den sloganıyla tarımda da ilçelerin yanında olmuştur. Verdiği bu önemli destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Uğur İbrahim Altay Beyefendi’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÇİFTÇİMİZ İÇİN VERDİĞİMİZ SÖZLER BİRER BİRER HAYATA BULACAK”

Meram’ın 69 mahallesinden 25’inin tarımla uğraştığını hatırlatan Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz de Meram Belediyesi olarak tarımı desteklemek ve çiftçimizin yanında olmak adına birçok proje üretiyoruz. 20 gün önce deneme üretimine başladığımız ‘Sebze Fidesi Üretim Tesisi’ bunun en güzel örneği oldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının KOP Kırsal Kalkınma Programı kapsamında desteklediği, Meram İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Karatay Ziraat Odası ve Konya Merkez Sebze Üreticileri Birliği ile birlikte yürüttüğümüz projede ciddi bir yol aldık, yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte, seçim süresi boyunca onlar için Süt Toplama Merkezinden, organik ürün satışı yapabilecekleri pazar alanına kadar verdiğimiz sözler birer birer hayat bulacak. Mahallelerin ortak bölgelerine yapılacak Süt Toplama Merkezleri önümüzdeki bahar aylarında faaliyetlerine başlayacak. Üçte biri tarımla uğraşan bir ilçe olarak üretimden satışa kadar her kademede çiftçimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz”> Yeni Meram >Genel > Meramlı çiftçilere üzüm sıkma makinesi
HABER YORUMLARI