Torku Jelifest

Meram’da Çiçeklendirme Çalışmaları

  • Giriş Tarihi: 4.06.2015 17:06
  • Güncelleme Tarihi: 17:22
Meram’da Çiçeklendirme Çalışmaları

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye estetik ve güzel bir görünüm katacak çiçeklendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Mutlu Akü

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Meram’a renk katan çiçeklendirme çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, “Ekiplerimiz büyük parklar, havuz kenarları ve kavşaklar üzerinde mevsimlik çiçek dikim çalışmalarını sürdürmektedir. Yaz döneminde renkli ve devamlı çiçek açan mevsimlik bitki dikimi yapılmaktadır. Bu dönemde ateş çiçeği, petunya, kadife çiçeği, sardunya, camgüzeli, pervane çiçeği ve yayılıcı mine türlerinden 150 bin adet çiçek dikimi yapılmıştır. Şu ana kadar Hoca Ahmet Fakih Parkı, İstasyon Parkı, Anıt, Gül Parkı, Berlika Parkı, 80 Binde Devr-i Alem Parkı, Mamuriye Parkı ile havuz kenarları ve muhtelif parklarımız mevsimlik çiçeklerle donatılmıştır” denildi.
Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün Hasanköy Mahallesi’nde bulunan fidanlığında gül ve süs bitkilerinden alınan çeliklerin köklendirilerek üretiminin yapıldığı da ifade edildi. Söz konusu fidanlıkta her yıl 50 bin adet süs bitkisi üretimi yapılıyor.> Yeni Meram >Konya > Meram’da Çiçeklendirme Çalışmaları
HABER YORUMLARI