Torku Jelifest

Meram’da 23 iş yerine ceza kesildi

  • Giriş Tarihi: 9.05.2019 15:49
  • Güncelleme Tarihi: 15:53
Meram’da 23 iş yerine ceza kesildi

Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı. İnsan sağlığının en önemli önceliklerinden biri olduğunu kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Vatandaşımızın sağlığını tehtid eden, gramaj ve fiyat konusunda hassas davranmayanlar karşılarında bizleri bulacaktır. Bu şekilde hem halkımızı, hem de dürüst esnafımızı koruyup kollayacağız” diye konuştu.

Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, vatandaşların on bir ayın sultanı Ramazan ayında sağlıklı gıda maddeleri tüketmelerini sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

KURALLARA UYMAYAN 23 İŞYERİNE CEZA KESİLDİ!

Ekipler, halk sağlığını tehdit eden ürün denetimlerinin yanısıra ramazan ayında fahiş fiyat uygulamalarını, gramaj eksikliklerini, işyerlerinin temizlik kurallarına uyup uymadıklarını ve evraklarında eksiklik bulunup bulunmadığını tespit etmek amacıyla Meram genelinde denetimler gerçekleştiriyor. Bu denetimler çerçevesinde unlu mamullerden pastanelere, süpermarketlerden kuruyemişçilere kadar çok geniş bir yelpazede, Ramazan ayında kullanımı artan ürünler ve imalatçıları en ince ayrıntısına kadar inceleniyor. Bu incelemeler sonucunda Ramazan’ın ilk üç gününde 23 işyerine çeşitli nedenlerden ceza kesildi. işyerlerinde gramaj, hijyen ve ruhsat kontrolü yapan ekipler, denetimlerde işletme sahibi ve çalışanlarını uyulması gereken kurallar hakkında da bilgilendirdi.

“DENETİMLER ARALIKSIZ VE ARTARAK DEVAM EDECEK”

Ramazan’ın başlamasıyla birlikte Meram Belediye Zabıta Müdürlüğü Ekiplerinin denetimlerine hız verdiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, denetimlerde öncelikle insan sağlığını tehdit eden tehlikelere dikkat ettiklerini ifade etti. Bunun yanında etiket, fiyat ve liste kontrolleri ile gramajların da takibinin yapıldığını ifade eden Başkan Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “Bizim için herşeyden önemlisi, vatandaşımızın sağlığı, mutluluğu ve huzuru.

Ancak bunu sağlayabilir ve başarabilirsek işte o zaman görevimizi layıkıyla yapmış olmanın huzurunu yaşayacağız. Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimizin mübarek Ramazan günlerinde denetimlerini sıklaştırmasının temelinde de bu anlayış var. Meram esnafının birçok konuda hassas olduğunu biliyoruz. Bu hepimiz için bir şans. Ancak hijyen, gramaj, fiyat gibi konulara dikkat etmeyenleri takip etmek, bunların önüne geçmek bizim en önemli görevlerimizden biri. Biz bu şekilde hem vatandaşımızın sağlığını hem de dürüst ve işinin ehli esnaflarımızı da korumuş oluyoruz. Bu sebeple denetimlerimiz aralıksız ve artarak devam edecektir.”> Yeni Meram >Konya > Meram’da 23 iş yerine ceza kesildi
HABER YORUMLARI