Ruşeym Torku

Meram Tıp’ta İlk Yardım Kursu

  • Giriş Tarihi: 15.04.2013 14:38
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Meram Tıp’ta İlk Yardım Kursu

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Personeline ilk yardım kursu verildi.

Why Note!?

Afet ve Afet Çeşitleri, Deprem ve Depremden Korunma Yolları ve İlk Müdahale, Türkiye ve Konya Depremselliği konularında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi personeli bilgilendirildi. İlk Yardım Amiri Musa Kasım Aksel tarafından gerçekleştirilen seminerde depremlerde can kayıplarının depremden değil insanlardan kaynaklandığı ifade edildi.

Basit gibi görünen depremlerin büyük işlevlerinin olduğunu belirten İlk Yardım Amiri Musa Kasım Aksel, “Ülkemiz depremlerde insan kayıpları açısından dünyada 8. sırada yer almaktadır. 58 yılda ülkemizde 58 bin 202 insan hayatını depremlerde kaybetmiştir. Bu bir yıla ortalama bin 3 kişi anlamına gelmektedir. Oldukça fazla bir rakamdır. Oysa basit tedbirlerle, inşaatların kaliteli yapılmasıyla bu sorun büyük ölçüde çözülebilir” dedi.

Hastanelerin ve genel olarak sağlık merkezlerinin doğal afetlerde önem arz eden en önemli kurumların başında geldiğini ifade eden Aksel, hastane personelinin doğal afetlere karşı eğitilmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Dönüşümlü olarak gerçekleştirilen seminerlerde yaklaşık 2 bin 500 hastane personeline doğal afetlerde yapılması gerekenler anlatıldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Meram Tıp’ta İlk Yardım Kursu
HABER YORUMLARI