kapat
Ruşeym Torku

Meram Tıp’ta Her Türlü Kök Hücre Nakli Yapılıyor

  • Giriş Tarihi: 6.06.2013 17:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Meram Tıp’ta Her Türlü Kök Hücre Nakli Yapılıyor

Dünya’da gerçekleştirilen Kök Hücre Nakli ile yapılan tedaviler Konya’da Meram Tıp Fakültesinde en gelişmiş şekilde uygulanıyor.

Kök hücre tedavisinde dünyada uygulanan gelişmiş bütün uygulamaların Türkiye’de de uygulandığını ifade eden Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Niyazi Görmüş,

“Ülkemizde kök hücre çalışmalarında bilgi ve beceri planında diğer ülkelerden geri olmamakla birlikte, araştırmacılar yeterli destek bulamadıkları için uygulama aşamasında yeterince etkin olamamaktadır” dedi.

Prof. Dr. Görmüş, “Kalp hastalıklarında tedavi amaçlı kök hücre kullanımı kalp kriz, kalp yetmezliği, damar tıkanıklıklarında uygulanır hale gelmiştir. Ülkemizde ise bu uygulamalar özel koşullara tabiidir. Meram Tıp Fakültesi Kalp Hastanesi bünyesinde bu konuda yetenekli ve deneyimli ekiplerimiz bulunmaktadır. Ülkemizdeki yasal altyapıdaki gelişmelere paralel olarak hastanemiz kalp hastalıklarında her tür kök hücre uygulamasını başarı ile yapabilecek yetenektedir. Bu konuda ilgililerin desteği olduğu takdirde Meram Tıp Fakültesi ülkemizin önemli kök hücre merkezlerinden birisi haline gelecektir” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Meram Tıp’ta Her Türlü Kök Hücre Nakli Yapılıyor
HABER YORUMLARI