kapat
Ruşeym Torku

Meram Tıp Çalışanları İftarda Bir Araya Geldi

  • Giriş Tarihi: 19.07.2013 18:05
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Meram Tıp Çalışanları İftarda Bir Araya Geldi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi çalışanları iftarda da bir araya geldiler.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi bahçesinde gerçekleşen iftar programına Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hamdi Arbağ, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Mustafa Sabri Ak, diğer hastane yetkilileri, akademisyenler, öğretim üyeleri, hastane çalışanları, bazı hasta ve hasta yakınları katıldı. İftar yemeğine katılanlara geleneksel Konya Pilavı ikram edildi.

İftar sonrası bir konuşma yapan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, “3 yıllık olan Necmettin Erbakan Üniversitesi 30 yıllık Meram Tıp Fakültesini bünyesine bağladı ve dolayısıyla üniversite de yaş itibariyle 30 yıllık olmuş oldu. İlahiyat Fakültesi 50 yıllık olduğu için üniversitemizde 50 yıllık olmuş oldu. Burada ki tabloya baktığımızda şu görülüyor. Üniversitemiz 3 yıllık olsaydı burada 300 kişi olurdu. Ama burada akademisyenleri ve öğretim elamanlarıyla birlikte 5 bine yakın çalışanıyla büyük bir müessese var. Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin tarihinde ilk kez böyle bir iftar programı yapılıyor. Rektörlüğün, dekanlığın ve hastane idaresinin ortaklaşa düzenlediği bir organizasyon. Burada bütün birimlerimizden çalışanlarla birlikte Ramazanın ruhuna uygun bir şekilde iftar yapmak üzere buluştuk. Bundan sonraki yıllarda da düzenlenerek geleneksel hale gelir diye düşünüyorum” dedi.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Ahmet Özkağnıcı ise, bütün personelin birlik beraberlik içerisinde iftarda buluşmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “Daha önceki yıllarda da gerçekleştiriliyordu fakat bu kadar büyük çaplı olmuyordu. Bu yıl bütün personelin hep beraber iftar yapması daha güzel oldu. Eğitim Fakültesinde de Üniversitemiz her yıl iftar programları düzenliyor. Katılan herkese teşekkür ediyor, hayırlı ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hamdi Arbağ da tüm İslam Âlemine hayırlı ramazanlar dileyerek “Katılan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah birlik beraberliğimizi artırır bu mübarek akşamımız” dedi.

İftara katılan personeller ise güzel bir program olduğunu belirterek bu tür programların sık sık tekrarlanmasının kendileri ve hastane açısından faydalı olacağını düşündüklerini, bütün çalışanların birlikte olmasının aralarındaki yakınlığı artırdığını ve bu iftar programının geleneksel hale gelmesini istediklerini ifade ettiler. İftara katılan bazı hasta yakınları da programdan duydukları memnuniyeti dile getirerek, böyle bir organizasyonu gerçekleştiren başka bir hastaneyle karşılaşmadıklarını söylediler ve zor günlerinde kendilerini unutmadıkları için programı düzenleyenlere teşekkür ettiler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Meram Tıp Çalışanları İftarda Bir Araya Geldi
HABER YORUMLARI