Torku Jelifest

Meram Rekor Kıracak

  • Giriş Tarihi: 28.10.2015 10:40
  • Güncelleme Tarihi: 11:08
Meram Rekor Kıracak

1 Kasım’da yapılacak seçimlere 4 gün gibi kısa bir süre kaldı. Siyasi partiler artık son kozlarını oynuyor. Ak Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, Meram’ın kendi rekorunu kıracağını söyledi

Mutlu Akü

Ak Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, seçim çalışmalarını ve hedeflerini Yeni Meram’a anlattı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Cuma günü Konya’ya geleceğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Özen,  sahadaki çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini, bu dönemde daha çok kent merkezine yoğunlaşıldığını, milletvekilleriyle birlikte her gün 5 veya 6 ayrı ekiple Meram’daki vatandaşlarla görüştüklerini söyledi. İlçedeki esnafın yüzde 95’ini ziyaret ettiklerini belirten Özen, Kadın ve Gençlik Kollarıyla mahalleleri tek tek dolaştıklarını kaydetti. Konya Valiliğinde gerçekleştirilen güvenlik toplantısında siyasi parti temsilcilerinin, bayrak ve ses düzeni olmadan çalışma yapılması yönünde karar aldığını dile getiren Özen, seçime katılma oranının 7 Haziran’dakinden daha fazla olacağını vurguladı.

“MERAM, KENDİ REKORUNU KIRACAK”

1 Kasım seçimleri için sessiz bir kampanya yürütüldüğünü ancak herhangi bir bıkkınlığın olmadığını anlatan İbrahim Özen, “Ak Parti, 2011 seçimlerinde Meram’da yüzde 77 oy almıştı, 7 Haziran seçimlerinde bu oran yüzde 75 oldu. Yüzde 2’lik bir kayıp yaşandı ancak oy kaybının en az olduğu merkez ilçe Meram’dı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun söylemleri ve seçim beyannamesinin açıklanmasıyla birlikte partimizin oy oranında yükseliş var. Meram’daki oy oranı, 2011 seçimlerinin üzerine çıkacak. Meram, kendi rekorunu kıracak. 7 Haziran öncesinde merkezden daha çok kırsala yoğunlaşmıştık. Şehir merkezinde biraz zayıf kaldık. Konya’da yüzde 4’lük bir oy kaybı yaşandı. Tabi biz bunu beklemiyorduk” diye konuştu.

 “İSTİKRAR OLURSA BÜYÜME KENDİLİĞİNDEN GELİR”

Siyasetin, 7 Haziran seçimlerinde ciddi anlamda keskinleştiğini vurgulayan Ak Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, “bu durumdan kimse memnun değildi. Bizim, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Tüm siyasetçilerin daha sağduyulu davranması gerekir. Başbakan Ahmet Davutoğlu, hiçbir zaman keskin söylemlerde bulunmuyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise çok sert bir üslup kullanıyor. Bizim, birleştirici ve kucaklayıcı olmamız gerekiyor. Türkiye’nin, topyekun kalkınmaya ihtiyacı var. 4 aylık dönemde sanayicinin alacağı arttı, esnaflar çek bile veremez hale geldi. Piyasada ciddi anlamda daralma meydana geldi. İstikrar çok önemli. İstikrar olursa büyüme de kendiliğinden gelir” dedi.

Adem SERİN> Yeni Meram >Konya > Meram Rekor Kıracak
HABER YORUMLARI