YAZARLAR

Ehem’i mühime Tercih etmek. Geçtiğimiz Perşembe günüydü, bir kültürel çalışma için il dışına çıkmıştım, evime döndüğümde giriş kapımız önüne bir şeffaf naylon poşet içine alınıp özenle takdim edildiğine inandığım bir dergi konmuş, gözleme getirilmişti.

Bu derginin merakla sayfalarını çevirdiğimde Meram Belediyemizin yatırım konumları tanıtılıp resmedildiğinde Sayın Başkan Kalaycı’nın sunuş yazısının sonunda “Çalışınca oluyor” cümlesi başarının sınırlarını kaldırmış, dizi dizi eserleri yaratan azim ve kararlılık belgelenmiş oluyordu. Sayın Kalaycı madalyanın arka yüzünde siyasi kimliğine güç katmak için değil ihtiyaçlara daha çok önem verdiğinin kanıtı görülüyordu.

Bu dergideki görüntülerin Birçoklarının keşif bedelleri görülmemekte olmasına karşın 200 milyonu aşan bir yatırımın hamlesini takdir etmemek mümkün değildir. Sayfa No. Su verilmemiş derginin seksen sayfayı aşan kapasitesi içinde yetmişten fazla yatırım eseri keza gözleme gelmektedir. Bu eserler pek tabiidir ki bu ilçe halkına perde, perde hizmet verecektir.

Siyasiler getiri, ile götürüyü dengeli tutmayı hesap etmek mecburiyetindedirler,

Meramımızın seçmen sayısını şu anda bilemiyorum, ancak gerçek olan, yapılan yatırımlardan yararlanacak halk katmanımızdan, yararlanmayacaklar daha fazladır.

O halde kısa bir süre önce de Meram Belediyesi’nin Vitrini başlığı ile dile getirdiğim şu cadde ve sokakların temizliği neden göz ardı edilmektedir. Bu cadde ve sokaklardan gelip geçen vatandaş görüntü kirliliğinin verdiği azabı o yatırım ve tesislerin verdiği huzur ve rahatlığın önünde tutar ve der ki: Neden ehemmi mühime tercih edilmiyor.

Sevgili Başkanımız lütfen bu vecibeleri göz ardı etmeyiniz. Bunu göz ardı eden seleflerinizin hali malumunuz olmalıdır. Samimiyetimize inanabilirseniz siz sayın başkanımızın durmak yok yola devam vecibesi olmalıdır.

Vazifeyi asliyeniz içindeki şu cadde ve sokakların temizliği ve hijyeni lütfen öne çekiniz ki, size olan sevgileri hak etmiş olasınız. Bizden söylemesi, zira dost acı söyler Atasözümüzde böylece yerini bulmaktadır.

Hizmet binamızın olduğu mahalle Şıhsedreddin Konevi hazretlerinin makberinin bulunduğu yer olurken, Cumhuriyetimizin simgesi Atatürk Anıtı da bu mahallede yer almaktadır. Bu müstesna mahaller aynı zamanda sit alanı ve de Emniyetimizin Hassas Koruma planı içindedir, böylesine önemli bu bölge ve mahalleye medeniyetin ret ettiği çirkinlikler yakışmaz, Sayın Başkanım yakışmaz.

Sizi, kapımıza kadar getirdiğiniz Meram’a İz Bırakıyoruz derginizden dolayı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerken, Yüce Allah size ve çalışanlarınıza mutlu yarınlar ihsan etsin der dualarımızla sevgiler sunarız…

> Yeni Meram >Yazarlar > MERAM BELEDİYE’MİZ EHEMMİ MÜHİME TERCİH ETMİYOR !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.