Torku Jelifest

Meram 31 Mart yerel seçim sonuçları – Konya’da seçim sonuçları

  • Giriş Tarihi: 31.03.2019 21:57
  • Güncelleme Tarihi: 21:58
Meram 31 Mart yerel seçim sonuçları – Konya’da seçim sonuçları

Konya'da sandıkların açılması ile birlikte sonuçlar da netleşmeye başlıyor. Konya Meram'da ise AK Parti seçimi önde götürüyor

AK Parti Meram Belediye Başkan Adayı Mustafa Kavuş kesin olmayan seçim sonuçlarına göre %70.86 oy alarak seçimin kazananı oluyor.

Mustafa Kavuş’a rakip olan İYİ Parti Meram adayı Mehmet İlker Yiğit ise %11.47 oy aldı.

Sandıkların tamamının açılması ile birlikte kesin sonuçlarda açıklanmış olacak.

MUSTAFA KAVUŞ KİMDİR?

Mustafa Kavuş, 4 Temmuz 1974’te Konya’da dünyaya geldi. Öğrencilik hayatına Ali İhsan Dayıoğlugil İlköğretim Okulu’nda başladı. Bu sırada Havzan Kuran Kursu’nda dini eğitimini tamamlayarak hafız oldu. Eğitim hayatını Konya İmam Hatip Lisesi’nde sürdürdü. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nü kazandı. Lisans eğitiminin ardından Selçuk Üniversitesi Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Mustafa Kavuş, eğitim hayatının yanı sıra küçük yaştan itibaren iş hayatı tecrübesi kazanmaya çalıştı. Tekstil, yayınevi ve gıda sektörlerinde işletmecilik ve yöneticilik yaptı.

Siyasete de ilgi duyan Mustafa Kavuş’un siyasetle tanışması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde kurulan AK Parti’yle başladı. 2001-2003 yılları arasında AK Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Teşkilatlanma Başkanı olarak görev yapan Mustafa KAVUŞ, siyasi tecrübesini 2003-2005 yıllarında İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürdü. 2011 Genel Seçimlerde Milletvekili Aday Adayı oldu.

2004 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlık danışmanlığına getirilen Mustafa Kavuş, 2006’da Teftiş Kurulu Müfettişliği’ne atandı. 2009 ile 2018 yılları arası Teftiş Kurulu Başkanlığı yaptı. Kavuş, aday adaylığı öncesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Bakan Müşaviri olarak görev yapıyordu.

Evli ve 2 çocuk babası olan Mustafa Kavuş, İngilizce bilmektedir.> Yeni Meram >Konya > Meram 31 Mart yerel seçim sonuçları – Konya’da seçim sonuçları
HABER YORUMLARI