Torku Jelifest

Meral bebek kulak delikleri kapalı doğdu

  • Giriş Tarihi: 25.11.2014 12:00
  • Güncelleme Tarihi: 0:23
Meral bebek kulak delikleri kapalı doğdu

Konya’da deliği kapalı olan her iki kulağının kesesi de gelişmeyen 23 günlük Meral bebeğin, işitip işitmediği yapılacak testten sonra belirlenecek.

Mutlu Akü

Konya‘da 23 günlük Meral bebek, deliği kapalı her iki kulağının kesesi de gelişmemiş olarak dünyaya geldi.

Emine (28) ile Ali (34) Özkırat çiftinin iki erkek çocuklarının ardından 23 gün önce kızları Saadet Meral doğdu. Meral bebeğin, deliği kapalı her iki kulağının kesesinin de gelişmemiş olduğu fark edildi.

Önceden tahmin edilebilir veya engellenebilir bir durum olmayan rahatsızlığı nedeniyle bebeğe işitme testi yapılacak. İlerleyen dönemde kıkırdak ve kasık bölgesinden alınan deriyle Meral bebeğe, kulak kepçesi yapılacak.

Aile, kızlarının tedavisi için Ankara’ya gitmeye hazırlanıyor.

– Günlerce ağladı

Anne Emine Özkırat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iki erkek çocuğunun ardından kızı olacağını öğrendiğinde çok mutlu olduğunu söyledi. Hep bir kız evladın özlemini duyduğunu belirten Özkırat, ancak kızının kulak problemiyle doğmasına çok üzüldüğünü ifade etti.

Özkırat, günlerce ağladığını dile getirerek, “Tek isteğim kızımın sağlıklı bir kulak yapısına sahip olması. Bu konuda destek istiyorum. Küçükken hiç küpem olmamıştı. Kızıma, takarım diye doğmadan küpe bile almıştım. Ancak şimdilik nasip olmadı” diye konuştu.

Doktorların hemen işlemlere başlaması gerektiğini anlatan Özkırat, uzmanların bebeğiyle ilgilenmesi halinde dünyanın en mutlu annesi olacağını kaydetti.> Yeni Meram >Konya > Meral bebek kulak delikleri kapalı doğdu
HABER YORUMLARI