Torku Jelifest

Meral Akşener’den kongre açıklaması

  • Giriş Tarihi: 14.05.2016 18:37
  • Güncelleme Tarihi: 18:37
Meral Akşener’den kongre açıklaması

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener düzenlediği basın toplantısında Ankara Valiliği'nin "Kurultay yapılamaz" açıklamasına rağmen kongre alanına gideceklerini söyledi.

Mutlu Akü

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ankara Valiliği’nin, “Genel Kurul yapılmayacaktır” açıklamasına yanıt vermek ve bundan sonra izleyecekleri yolla ilgili açıklama yaptı. Kongreyle ilgili alınan kararların hukuksuz olduğunu savunan Akşener “Suç duyurusunda bulunacağız. Yaptıkları kanunsuzdur. Henüz yazılı bir emir bize gösterilmedi” dedi.

“Salon zincirle kapatılmış, mührü yok. Devlet memuru olan o adamı oraya dikmişler. Uğursuzluk herkesin paçasından akıyor. Bu hukuksuzluklara kesinlikle pabuç bırakmayacağız” diye konuşan Akşener “Gece bir karar aldık. Yarın biz orada olacağız, yarın delegelerimiz orada olacak. Yarın oraya gideceğiz ve delegelerimizin orada olduğunu, o toplantının yapılacağını, o kongrenin yapılacağını herkese göstereceğiz” dedi.

Ankara Valiliği: Kurultay yapılamaz

MHP’de dün baş döndüren bir karar trafiği yaşandı. Yargıda FETÖ ağırlığının olduğu dönemde HSYK müfettişliği yapan ve sonradan görevden alınan Ankara 2. İcra Mahkemesi Hakimi Burhan Yaz, yetkisi olmamasına rağmen kurultay üzerindeki tedbiri kaldırdı. Ankara 25. İcra Dairesi ise Yaz’ın kararının geçersiz olduğunu duyurdu. Tartışmalara son noktayı koyan Ankara Valiliği kurultayın yapılamayacağını duyurdu.> Yeni Meram >Politika > Meral Akşener’den kongre açıklaması
HABER YORUMLARI