Torku Jelifest

Memurların maaş alacağı tarih açıklandı!

  • Giriş Tarihi: 7.06.2018 13:07
  • Güncelleme Tarihi: 13:09
Memurların maaş alacağı tarih açıklandı!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, memurların maaş alacağı tarihi açıkladı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, memurların maaş alacağı tarihi açıkladı.

Emeklilere ikramiye ve bayram maaşı müjdesini veren hükümetten kamu çalışanlarına da sevindiren bir haber geldi. Maliye Bakanı Ağbal, memur maaşlarının ne zaman yatırılacağını açıkladı.

Bakan Ağbal “Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bayram girmeden önce maaşlarını almış olacak” şeklinde konuştu.

MEMUR MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Haziran ayı maaşlarının ayın 15’i itibarıyla Ramazan Bayramı’nın birinci gününe geldiğini ifade eden Ağbal, şöyle konuştu:

“Bugün bütün bakanlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarına bir genelge gönderdim. Dolayısıyla bütün kamu görevlilerimiz, memurlarımız, sözleşmeli personel, işçi ve diğer statülerde çalışan bütün personelimiz, ister bakanlıklarda çalışsınlar, ister belediyelerde, ister il özel idarelerinde, bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran’da hesaplarına yatacak. Dolayısıyla bayrama girmeden, mübarek Ramazan Bayramı’na girmeden bütün kamu görevlilerimiz de maaşlarını, aylıklarını almış olacak.”

Bakan Ağbal, burada bütün kamu kurum ve kuruluşlarının gerekli hazırlıkları yaptıklarına işaret ederek, “Bu konuda bakan olarak bugün gerekli talimatı verdim, bakanlık olarak da konuyu takip ediyoruz. Böylelikle bayram girmeden önce de nasıl emeklilerimizin aylıklarını ödediysek, nasıl emeklilerimize Ramazan Bayramı ikramiyesi ödemişsek şimdi de kamu görevlilerimizin, kamu çalışanlarımızın aylıklarını bayram girmeden önce ödemiş oluyoruz. Yaklaşık 3 milyon 700 bin kamu çalışanı bu şekilde bayram girmeden önce maaşlarını almış olacaklar.” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > Memurların maaş alacağı tarih açıklandı!
HABER YORUMLARI