Torku Jelifest

Memurlara yırtmaçlı etek yasak!

  • Giriş Tarihi: 1.04.2016 9:46
  • Güncelleme Tarihi: 9:51
Memurlara yırtmaçlı etek yasak!

Memurların kılık ve kıyafetlerini düzenleyen yönetmelik değişiyor.

Mutlu Akü

Memurların kılık ve kıyafetlerini düzenleyen yönetmelik değişiyor. Artık isteyen memur takım elbise giyip kravat takmayacak, sakal bırakacak, jean giyebilecek.

Kadın memur da jean giyebilecek. Yakası açık, kolsuz bluz; diz üstünde ya da yırtmaçlı etek yine yasak.

Erkekler;
Elbiseler temiz, düzgün, ütülü ve sade; ayakkabılar kapalı, temiz ve boyalı giyilir. Sandalet veya atkılı ayakkabı giyilmez. Bina içinde ve görev mahallinde baş daima açık bulundurulur. Kulak ortasından aşağıda favori bırakılmaz. Saçlar, kulağı kapatmayacak biçimde ve normal duruşta enseden gömlek yakasını aşmayacak şekilde uzatılabilir, temiz bakımlı ve taranmış olur. Hergün sakal tıraşı olunur ve sakal bırakılmaz. Bıyık tabii olarak bırakılır, uzunluğu üst dudak boyunu geçemez. Üstten alınmaz, yanlar üst dudak hizasında olur, alt uçları dudak hizasından kesilir. Kravat takılır, kravatı örtecek şekilde balıkçı yaka veya benzeri süveterler giyilmez. Hizmet gereğine uygun olarak verilmişse tek tip elbise giyilir.
(Değişik: 7/8/1991 – 91/2048 K.) Bina içinde gömleksiz, kravatsız ve çorapsız dolaşılmaz.> Yeni Meram >Güncel > Memurlara yırtmaçlı etek yasak!
HABER YORUMLARI