Ruşeym Torku

Memnun: ‘Hedefimiz olimpiyatlara kalmak’

  • Giriş Tarihi: 25.06.2015 10:00
  • Güncelleme Tarihi: 10:00
Memnun: ‘Hedefimiz olimpiyatlara kalmak’

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Sırbistan mağlubiyeti sonrası hedeflerinin olimpiyatlara kalmak olduğunu söyledi.

Why Note!?

Avrupa Şampiyonası çeyrek final mücadelesinde Türkiye, Sırbistan’a 75-63 mağlup oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan ay-yıldızlı takımın başantrenörü Ekrem Memnun, “Sırbistan’ın 19 hücum ribaundu vardı. Biz \%53, rakibimiz ise \%38.7 ile atış kullandı. Maçın farkını hücum ribaundları oluşturdu. Ayrıca rakibimiz bizden daha hırslıydı. Sırbistan’ı tebrik ederim. Artık önümüze bakmalıyız” dedi.
Şut yüzdelerinde rakiplerine göre daha iyi olduklarını ancak mücadele kısmında cevap veremediklerini söyleyen Memnun, “Ama maalesef topu bir türlü öbür potaya götüremedik. Çok sert oynadılar. Biz bu sertliğe hiçbir şekilde cevap veremedik. Oyun disiplininden koptuk. Çok üzgünüz açıkçası. Kötü bir günümüze denk geldi. Basit hatalar yapmasak ilk yarıyı önde bitiriyorduk. Fark açılınca sinirler de gerildi, onlarda rahat rahat istedikleri gibi oynadılar” diye konuştu.
Hedeflerinin olimpiyat vizesi almak olduğunu belirten Memnun, “Olimpiyata kalmak için bütün gücümüzle mücadele edeceğiz. Yarın bir şekilde ayağa kalkacağız. Yarınki maç çok önemli. Her şeyi unutup yarınki maça bakacağız” diye konuştu.

ÇAKIR: “İSTEDİĞİMİZ GİBİ OYNAYAMADIK”

Milli oyuncu Olcay Çakır ise karşılaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“İstediğimiz gibi oynayamadık. Onlar hücum bizse savunma takımıyız. Rakibimiz istediği gibi hücum yapabildi. Savunmada istediğimiz sertliği koyamadık. İlk defa fark bu denli oldu ve maçı da kaybettik.”> Yeni Meram >Spor > Memnun: ‘Hedefimiz olimpiyatlara kalmak’
HABER YORUMLARI