kapat
Ruşeym Torku

Melihat Gülses SÜ’yü Mest Etti

  • Giriş Tarihi: 12.04.2014 18:15
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Melihat Gülses SÜ’yü Mest Etti

Selçuk Üniversitesi, 39. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği’nin naif sesli hanımefendisi olarak adlandırılan Melihat Gülses’i ağırladı.

Vakıfbank sponsorluğunda gerçekleştirilen konserde söz alan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Türk Sanat Müziği’nin en iyi icracılarından olarak gördüğü Melihat Gülses’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Alkışlarla sahne alan Gülses, ‘Günaydınım, Narçiçeğim”, ‘Çok Aşığın Var Diyarlar’, ‘Üsküp Sevda’, ‘Eylül’ gibi birbirinden güzel şarkılarını seslendirdi. Gülses’in şarkılarına eşlik eden dinleyenler, yaklaşık 2 saat süren performansın ardından ünlü sanatçıyı ayakta alkışladı.

Konya Akşehirli olmaktan gurur duyduğunu belirten Gülses, “Burada kendi topraklarımda, hemşehrilerimle birlikte olmak benim için son derece anlamlı. Bu nedenle bugün çok daha fazla heyecanlıyım” dedi. Konser sonunda Rektör Gökbel, Mehilat Gülses’e Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından yapılan yağlı boya resmini armağan etti. Tabloyu büyük bir heyecanla alan Gülses, “Hayatımda aldığım en anlamlı hediyelerden biriydi. Sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Melihat Gülses SÜ’yü Mest Etti
HABER YORUMLARI