Torku Jelifest

Melih Gökçek’ten feci kaza ile ilgili açıklama

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015 21:15
  • Güncelleme Tarihi: 21:15
Melih Gökçek’ten feci kaza ile ilgili açıklama

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, EGO otobüsünün neden olduğu ve 12 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin yaralandığı kazayla ilgili "Araç içi ve araç dışı kamera görüntüleri resmi bilirkişiler ve savcılık tarafından detaylı olarak incelenmektedir" dedi.

Mutlu Akü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikimevi’nde meydana gelen, 12 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin yaralandığı EGO otobüsünün neden olduğu kazaya ilişkin açıklamada bulundu.

Resmi Twitter hesabından, yaşanan olaya ilişkin üzüntülerini dile getiren Başkan Gökçek, şu ifadeleri kullandı: “Olay bizi derin üzüntüye sokmuştur. Üzüntümüz çok büyüktür. Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor. Ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz.”

“OLAYI YAKİNEN TAKİP EDİYORUZ”

Kazaya karışan EGO otobüsü şoförünün 8 yıllık bir tecrübesinin olduğunu ifade eden Gökçek, şoförün böyle bir kaza yapmasının nedeninin, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacağını kaydetti.

Başkan Gökçek, olaya ilişkin açıklamalarına şöyle devam etti: “Bugün öğleden sonra Dikimevi’nde körüklü bir otobüsümüzün neden olduğu müessif bir kaza neticesinde 12 vatandaşımız hayatını kaybederken 7 vatandaşımız da yaralanmıştır. Olayın oluş nedeni ile ilgili savcılık, bilirkişiler ve EGO yetkilileri araştırmalara devam etmektedir. Olay bizi derin üzüntüye sokmuştur. Vefat eden hemşehrilerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz. Tekrar ifade etmek istiyoruz ki üzüntümüz çok büyüktür. Şu anda kazaya karışan otobüs emniyet otoparkına çekilmiş olup, araç içi ve araç dışı kamera görüntüleri resmi bilirkişiler ve savcılık tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Olayı yakinen takip etmeye devam ediyoruz. Kazanın nedeni, bilirkişilerin yaptığı inceleme neticesinde ortaya çıkacaktır. Vefat edenlerin aileleriyle, yaralıların ailelerine Büyükşehir Belediyesi ve EGO olarak maddi ve manevi destek olmak zorunda olduğumuzun şuurundayız. Elbette giden gelmiyor ve üzüntü ortadan kalkmıyor. Ama gücümüz ne kadar yeterse ailelerin acısına ortak olmak görevimiz.”

İHA> Yeni Meram >Türkiye > Melih Gökçek’ten feci kaza ile ilgili açıklama
HABER YORUMLARI