Torku Jelifest

Mehmet Hançerli icraat ve projelerini anlattı

  • Giriş Tarihi: 9.01.2016 15:27
  • Güncelleme Tarihi: 15:27
Mehmet Hançerli icraat ve projelerini anlattı

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi'nde 2015 yılı yatırım programları ve 2016 yılı projelerini değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının sonunda ise Karatay Mahalle muhtarlarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti

Düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Musa Arat, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti İlçe Başkan Vekili Ali Yeşilyurt, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Basın Konseyi Başkanı Mustafa Tatlısu, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantı öncesi söz alan AK Parti İl Başkanı Musa Arat, 2015 yılını yoğun bir seçim atmosferi altında geçirdiklerini ifade ederek Konya tarihinin en büyük oy oranıyla 1 Kasım’da Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na destek verdiğini söyledi. “Bu destekte Karatay’ın payı oldukça fazladır” diyen Arat, hep birlikte Konya’mızı şekillendirmeye devam edeceğiz dedi.

Ardından 2015 yılı yatırım programı ve 2016 yılı projelerini anlatan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 3 dönemdir AK Parti İlçe Teşkilatı ve mahalle muhtarları ile birlikte bu vazifeyi icra ettiklerini belirterek Karatay’a güzel şeyler yapmanın gayreti içerisinde olduklarını vurguladı. Slayt eşliğinde belediye faaliyetlerini anlatan Hançerli, 11.261.000 m² lik alanda Revizyon İmar Planı yaptıklarını belirterek bu çalışmanın sonucunda önümüzdeki yıllarda Karatay ilçesine 125 Bin ilave nüfus geleceğini söyledi. Karatay’ın en büyük parkı olan ve 343 Bin 300 m² lik Şehir parkının tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Hançerli 2016 yılında parkın hizmet vereceğini dile getirdi. Yeni Büyükşehir yasasını en iyi uygulayan belediyelerden biri olduklarının altını çizen Başkan Hançerli, yayla yolları dahil yeni bağlanan mahallelere 625 Bin 385 m² satıh kaplama çalışması gerçekleştirdiklerini  belirterek mahalle muhtarlarına 2016 yılı satıh kaplama programının hazır olduğu müjdesini verdi. Alzheimer Gündüz Yaşam Merkezi, Selim Sultan, Fevzi Çakmak, Altınekin, Göçü ve Karakaya Düğün salonları hakkında da bilgi veren Hançerli, Fetihkent Hanımlar lokali inşaatının devam ettiğini 2016 yılı içerisinde tamamlanacağını söyledi. Pazar Marketlere değinen Başkan Hançerli İsmil, Ovakavağı, Hayıroğlu ve Başak mahallesi Pazar Marketlerinin tamamlandığını belirterek Yarma mahallesi pazar market alanının kamulaştırmasının yapıldığını 2016 yılı içerisinde yapımına başlanarak tamamlanacağını vurguladı. Hançerli, Ferit Paşa ilkokulu bitişiğinde yapımı devam eden Çelebi camisinde de çalışmaların devam ettiğini, tamamlandığında mimarisiyle farklı bir görsellik katan caminin 1100 cemaatlik olduğunu dile getirdi.

2016 yılı yatırımlarına değinen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 838 yataklı Şehir Hastanesinin Sağlık Bakanlığınca müteahhit firmaya devir işlemlerinin başlatıldığını belirterek 2016 yılı içerisinde yapımına başlanacağını söyledi. İsmil termal tesisleri hakkında da bilgi veren Hançerli 40,5 derece sıcak su çıkan İsmil bölgesine termal tesis kazandırmanın düşüncesi içerisinde olduklarının müjdesini verdi. Toplu konutlar projelerine değinen Başkan Mehmet Hançerli, İstiklal Harbi Şehitliği karşısı Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kerimdede mahallesi toplu konut projelerinde çalışmaların tamamlandığını 2016 yılı içerisinde hayata geçeceğini vurguladı. Başkan Mehmet Hançerli son olarak Konya’da bir ilki gerçekleştirerek 3000 kişilik kır düğün salonunu Karatay’a kazandıracaklarının müjdesini verdi. Alt katı otopark ve 3 adet düğün salonunu içerisinde barındıran tesisin yapımına bu yıl içerisinde başlanacağını sözlerine ekledi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli “Gerçekleştirdiğimiz projelerle hayalimizdeki Karatay’a ulaşma yolunda yılmadan çalışıyoruz ve çalışmalarımızda her zaman muhtarlarımızı yanımızda görmekten memnuniyet duyuyoruz” diyerek Karatay mahalle muhtarlarına dernek binası kazandırdıklarını söyledi. Başkan Hançerli toplantının sonunda mahalle muhtarlarına katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.> Yeni Meram >Konya > Mehmet Hançerli icraat ve projelerini anlattı
HABER YORUMLARI