Torku Jelifest

MEDAŞ tüm bilgilerini koruduğunu belgelendirdi

  • Giriş Tarihi: 28.01.2016 10:13
  • Güncelleme Tarihi: 10:13
MEDAŞ tüm bilgilerini koruduğunu belgelendirdi

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı belgesini aldı.

Mutlu Akü

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı belgesini aldı.
Gerek ülkemizde gerekse yurtdışında siber saldırı haberlerinin çokça yer aldığı bugünlerde, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir illerinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) Bilgi Güvenliği Yönetimi kapsamında dünya standartlarını yakalayan altyapı ve süreç çalışmalarını tamamlayarak ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı belgesini almaya hak kazandı. ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı, kriterleri ISO (Uluslararası Standardizasyon Birliği) tarafından belirlenen ve tüm dünyada saygın kurum, kuruluş ve şirketlerce kullanılan, kuruluşların her türlü bilgi güvenliklerini koruduklarını tescilleyen uluslararası bir belge.
MEDAŞ hizmet verdiği toplam altı ilde ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasına sahip sektöründe ilk firma olduğu gibi, Türkiye genelinde de bu standartlarda belgelendirilmiş ilk firmalar arasına dahil oldu.
MEDAŞ bilgi güvenliği yönetim sistemini kurarak ve belgelendirilmeyi başararak kesintisiz hizmet anlayışını ve müşteri bilgilerine verdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.> Yeni Meram >Konya > MEDAŞ tüm bilgilerini koruduğunu belgelendirdi
HABER YORUMLARI