Ruşeym Torku

Meclis’ten Sağlığa Katkı

  • Giriş Tarihi: 5.01.2014 16:52
  • Güncelleme Tarihi: 23:22
Meclis’ten Sağlığa Katkı

Konya İl Genel Meclisi, 2014 yılının ilk toplantısın bugün yapacak. 6360 sayılı Büyükşehir Yasası nedeniyle bu yıl yalnız 3 ay çalışacak olan Meclis, ilçe, belde ve köylerde hizmet ve yatırımlar yapılması için karar almaya devam edecek.

Why Note!?

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi başkanlığında 5 gün boyunca yapılacak toplantılarda, komisyon raporlarının yanı sıra İl Özel İdaresi birimlerinin 2013 yılı faaliyetleri ile İl Encümeni’nin faaliyetleri de Meclis üyelerine anlatılacak. İlçe hastanelerinde oluşturulacak kütüphanelere kitap desteği vermeye hazırlanan Meclis, hastane ve gıda kontrol laboratuarlarının tıbbi cihaz eksiklerine de katkı da bulunacak.

Arazi toplulaştırma ve artan ödeneklerin ihtiyaç duyulan hizmetlerde kullanılması amacıyla tahsis değişikliği gibi önemli konuların ele alınacağı toplantılarda 55 madde görüşülerek karara bağlanacak. Toplantılarda ayrıca, köy ve beldelerin mahalleye dönüşecek olması nedeniyle köy ve beldelerde çevre sınırlarına ilişkin anlaşmazlıkların giderilmesi, cami, okul gibi vakıf envanterlerinin belirlenmesi ve sorunların giderilmesi, İl Jandarma Komutanlığı’nın Çocuk İzleme Merkezi kapsamında tanık koruma alanı için ihtiyaç duyulan 2 adet binek tipi sivil aracın karşılanması, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi bölümüne ameliyatsız kanser tedavisi yapmayı sağlayacak TRUEBEAM cihazının alınması, il merkezi ve ilçelerdeki bütün hastanelerde kütüphane kurulması ve kitap desteği, Konya Gıda Kontrol Laboratuarı’na katkı maddelerinin analizini yapacak HPLC cihazının alınması konuları müzakere edilerek karar alınacak. İl Özel İdaresi’nin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi yapılacak.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Meclis’ten Sağlığa Katkı
HABER YORUMLARI