YAZARLAR

BİR politikacı veya makam sahibi ‘evet’ derse ‘belki’ anlamını çıkarın; ‘belki’ derse de ‘hayır’, eğer bir politikacı veya makam sahibi ‘hayır’ derse, o kişi politikacı veya makamının insanı değildir.”

* * *

BUGÜN Şubat’ın 16’sı.

Hazreti sandık ne zaman geliyor?

Olasıdır, 12 Haziran Pazar günü.

Yani, 116-117 gün sonra.

Çağlayan sular gibi akar geçer gider.

Ya Rab! Oy uğruna neler yapılıyor neler?

Kimileri tarikatlara yalvarıyor…

Kimileri Alevilere…

Ulufe dağıtılır gibi gıda torbaları.

Ve Sosyal Yardımlaşma’dan…

Adı “çocuk parası” ama, maaşları!

İşsizlere iş imkanı sağlanması.

Duble yollar, okullar, bilgisayarlar…

Özelleştirmeyle devlet malı satmalar.

Bu arada elbette ünlülere sarkmalar!

Örneğin, AKP’den:

Balık Ayhan’lar, Tatlıses İbo’lar, Metin Şentürk’ler, Koçyiğit Hülya’lar, her ne kadar BDP’den beklense de türkücü rahmetli Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’lar, Müslüm Baba’lar, Rasim Ozan Kütahyalı’lar, Hakan Şükür’ler, Arif Erdem’ler, Gülben Ergen’ler, Ferdi Tayfur’lar, Türkan Şoray’lar, Tarkan’lar, Oktay Kaynarca’lar, Erdal Özyağcılar, Şehrazat’lar, Sibel Can’lar, Sezen Aksu’lar, Osman Sınav’lar, Hülya Avşar’lar, Nuri Sesigüzel’ler…

Örneğin, CHP’den:

Kadir İnanır’lar, Tarık Akan’lar, Arif Sağ’lar, Halil Ergün’ler, Zeki Alasya’lar, Metin Akpınar’lar, Zülfü Livaneli’ler, Ediz Hun’lar, Levent Kırca’lar, Kahtalı Mıçı’lar, Uğur Yücel’ler, Demet Akbağ’lar, Kenan İmirzalıoğlu’lar, Silivri’den çıkarsalar Mehmet Haberal’lar, Mustafa Baybal’lar, Tuncay Özkan’lar, Mustafa Altıok’lar, Yılmaz Erdoğan’lar, Edip Akbayram’lar, Can Ataklı’lar, Sebahat Akkiraz’lar, Yekta Özden’ler, Sabit Kanadoğlu’lar… Belki Sami Selçuk’lar?..

Örneğin, MHP’den:

Arif Ozan’lar…

“Sakal-bıyık” diyerek ortada olanlar:

Ebru Gündeş’ler, Kırmızıgül Mahsun’lar, Beyaz’lar, “yolun sonunu gören” Musa Eroğlu’lar, henüz kararsız yeni yıldız olanlar. Ayrıca; Nuri Alço’lar, tecavüzcü Coşkun’lar, Fatih Ürek’ler, ünlü oryantaller!

Ne bileyim işte, oy getirebilecekler.

Öte yandan, Konya AKP’den yeniden aday olma şansı bulunan 5-6 kişi. Sonrası Konya CHP’de hedef 13 milletvekilinden 5’i.

Allah herkesin gönlüne göre versin.

Şu yoklama, bu yoklama” deseler de, aday olabilmeleri yine liderlerin iki dudağı arasında.

Kim daha fazla yağ çekip kıvırıyorsa…

Buyurduk “Vur patlasın çal oynasın”a!

Siz siz olun; dişçiden, uçaktan, şimşekten, köpekten, karanlıktan, yükseklikten, örümcekten, yılandan, politikacıdan korkmayın.

Ammaa, takım tutar gibi parti tutmayın.

Oy atarken cüzdanınıza bir bakın!

* * *

NİYE yapamıyoruz biz Amerikasız?

İkide bir gidip danışıyoruz!

Özgürlük götürüyoruz” ninnisiyle İncirlik’ten kalkan süpersonik uçaklarla, misket bombalarıyla Irak’ta 1,5 milyon insanı kurşuna dizip işkenceler yaparak vahşice katleden kimdi?

Amerika Birleşik Devletleri.

Ya onbinlerce kadının kızın ırzına geçen?

Amerika Birleşik Devletleri’nin Coni’leri.

Onlar müslüman değiller miydi?

Çekiç Güç’ten nefret ederken şimdi “füze Kalkanı” dedikleri nükleer başlıklı silahları neden ülkemize yerleştirmek istiyorlar?

Irak’taki aşiret reislerine ve PKK’ye her türlü lojistik desteği veren, Türkiye ve İsrail’i “Ortadoğu’nun jandarmaları” gibi gören, bizi bize kırdırarak ülkemizi parçalamaya doğru götüren, Büyük Ortadoğu haritasını çizen de Amerika değil mi?

Pekii, AB’nin, IMF’nin babası-hamisi kim?

Cevap aynı: Yine baş belamız Amerika.

Bunlar için “Amerika düşmanı” isem kabul.

Ben bir Amerikan düşmanıyım. Koyusundan…

> Yeni Meram >Yazarlar > Mebus olabilirsiniz!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.