YAZARLAR

Seydişehir Atatürk Caddesi görsel açıdan yapılan ilaveler ile halkın beğenisine sunuldu. Caddenin son hali ile ilgili görüştüğüm vatandaşların hemen hemen tamamı memnuniyetlerini açıkça ifade ettiler.

Cadde yürüyüş yolu olması sebebi ile belediye yolun günün belli saatlerinde trafiğe kapatılması için anket yaptı. Halkın büyük bir çoğunluğu yolun trafiğe belli saatlerde kapatılmasına evet deyince Belediye Ramazan Ayı boyunca saat 20:30- ve 02:00 arasında Hükümet Konağı önündeki anıt ile jandarma kavşağına kadar olan bölümün çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasına ve yayaların hizmetin sunulmasına karar verdi.

Kapatıldığı andan itibaren her akşam yolda vatandaşlarla sohbet ettim görüşlerini sordum. Bir vatandaşımızdan bile olumsuz görüş almadım. Hatta bazı vatandaşlarımız belediyeye 10 üzerinden 10 puan cümlesini kullandı.

Zaman içerisinde yayaların daha fazla ilgi göstereceği kanaatindeyim. Ama ilk günler olmasına rağmen, anne babalar yürüyüş yaptı, çay içti, banklarda oturdu, çocuklar paten kaydı, bisikletlerine bindi, aileler yolun her bölümünde yolun ulaşıma açılacağı saate kadar çocuklarının oynamasından, gezmesinden gözleri arkada kalmadan güzel zaman geçirdi.

RAMAZANA GÖRKEMLİ KARŞILAMA

Belediye Ramazan’a muhteşem bir karşılama yaptı. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen Ramazan Ayı’nın ruhuna ve manevi iklimine uygun etkinliklerle binlerce vatandaşı bir araya getiren Belediye halkın büyük beğenisini kazandı.

Seyyid Harun Veli Cami önünden Mehter Marşları eşliğinde binlerce Seydişehirli tek yürek halinde Belediyeye kadar yürüdü.

Belediye önünde korteji havai fişekler karşıladı. Eskişehir Kültür Derneği Mehteran Takımı muhteşem bir konser verdi. Konser öncesinde çocuklar unutulmadı.

Gerek Atatürk caddesi, gerekse Ramazan ayı etkinlikleri marka şehre yakıştı.

MÜFTÜLÜĞE BİR ÇAĞRI

Malum Ramazan ayı yazın en sıcak günlerine denk geldi. Oruç tutan vatandaşların birçoğu vakit namazlarını camide cemaat ile kılmaya özen gösteriyor. Özellikle öğle, ikindi ve teravih namazlarında camilerimiz doluyor.

Namaz kılmak için camiye giden vatandaşlarımız camilerde klima olmasına rağmen çalıştırılmadığını ya da klimaların yetersiz olduğunu görünce haklı olarak sitem ediyor.

Diyanet ülke dışında veya ülkenin herhangi bir yerinde inşaatı devam eden camilere genelde her cuma günü yardım topluyor.

Halkımız gücü nispetinde yardım ediyor. Diyanetin görevlerinden bir tanesi de cemaati kışın soğuğundan yazın ise sıcağından korumaktır.

Müftülükten isteğimiz, kliması olup da çalıştırılmayan camilerimizin klimalarını çalıştırma yönünde talimat vermesi, kliması yetersiz olan camilerimize de klima alınması için çalışma başlatması.

Şayet yeterli ödenek yoksa ülke dışında ve ülkenin herhangi bir yerine yapılan cami ve kuran kursu inşaatlarına yardım eden halkımız camilerimize klima alınması için daha da istekli bir şekilde yardım edecektir.

Bu sıcak günlerde camilerin serin tutulması halinde halkımız camilerimize daha fazla ilgi gösterecek ve cami cemaati de artacaktır.

> Yeni Meram >Yazarlar > Marka şehire yakıştı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.