Torku Jelifest

Mark Zuckerberg’in Facebook’u Ne Kadar Farklı?

  • Giriş Tarihi: 11.04.2016 21:26
  • Güncelleme Tarihi: 21:26
Mark Zuckerberg’in Facebook’u Ne Kadar Farklı?

Mark Zuckerberg, Facebook’un canlı yayın özelliğini duyurmak amacı ile yaptığı canlı yayında kendine özel uygulamayı göstermiş oldu.

iPhone kullanan Zuckerberg‘in telefonunda yüklü olan Facebook uygulamasında normal iOS uygulamasında olmayan bir çok özellik bulunuyor. Zuckerberg uygulamayı ilk olarak açtığında sosyal medya uygulamasının sarı versiyonundan bahsediyor. Bu şirket içi özel bir uygulama. Kendisini aşağıda yer alan görselde burada görebilirsiniz.

Mark Zuckerberg daha sonra kendisi sosyal medya ağı üzerinden canlı yayını başlatıyor. Bunun için ise üst kısımda bulunan Ne Düşünüyorsun kısmını seçiyor. Burada açılan kısımda gönderebileceğiniz farklı çeşitlerde içerikler bulunuyor. Sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamaya göre bu arayüz bazı kullanıcılara gönderildi bile. Ancak bu sayı oldukça düşük.

Açılan bu listede Müzik gönderisi, Slayt gönderisi ve GIF gönderisi bulunuyor. Yani bu durum yakında mobil uygulamada bir çok yenilik görebileceğimiz anlamına geliyor. Söylentilere göre Facebook geçtiğimiz yaz aylarından beri müzik servisi oluşturuyor. Mayıs 2015’ten beri GIF desteklediği zaten bilinen bir şey ancak GIFler için özel bir buton bulunmuyor. Slayt gönderisi ise büyük bir ihtimalle birden çok fotoğraf ile oluşturulacak kolaj. Bu özellikte daha önce kısıtlı sayıda kullanıcın kullanımına sunulmuştu.

Zuck canlı yayın özelliğini tanıtırken bütün video özelliklerinin canlı yayın uygulamasında yer almayacağını dile getirdi. Facebook her zaman farklı arayüzleri deniyor. Hedef ise en çok kullanıcıya bu özelliği kullandırmak.> Yeni Meram >Teknoloji > Mark Zuckerberg’in Facebook’u Ne Kadar Farklı?
HABER YORUMLARI