YAZARLAR

***

“İÇKİNİN adı olmuş kafa bulalım. Faizin adı kredi, rüşvetin adı hediye, kumarın adı şans oyunları, zinanın adı aşk, ama herkes bilsin ki, Cehennem’in adı Cehennem kalacak!

***

YE MEMED YE…

Sosyal Güvenlik Kurumu , Danıştay’ın kararına rağmen 700 bin emeklinin maaşından dernek kesintisi yapmaya devam ediyor. En üst karar organı olan İdari Dava Daireleri Kurulu’nun, emeklinin yazılı oluru alınmaksızın maaşından kesinti yapılamayacağına hükmetmesine rağmen, SGK 6 aydır bu kararı uygulamıyor.

‘Taksitli kömür satışı yapacağız’ vaadiyle üye yapılan emeklilerin maaşından haberleri bile olmadan yılda 18 lira kesiliyor. Türkiye Emekliler Derneği ile Tüm Emekliler Derneği için yapılan toplam kesinti yıllık 15 milyon lirayı buluyor. Ancak emekliler kendilerine maaş bordrosu verilmediği için yapılan kesintiden habersiz. Birçoğu ilaç ya da muayene farkı kesildiğini düşünüyor.

Emekli maaşlarından iki dernek için yapılan kesintiden aslan payını Türkiye Emekliler Derneği alıyor.

Dikkat buyrun!..

Derneğin Başkanı Kazım Ergün aynı zamanda SGK yönetim kurulu üyesi… Bu da tartışmalara neden oluyor. Kesintilerin yaklaşık 600 bini TÜED, 100 bini de Tüm Emekliler Derneği adına yapılıyor. Emekli maaşlarından dernek için yapılan kesinti, diğer dernekler tarafından yargıya taşındı. Danıştay 10. Dairesi, taksitli kömür satışına imkan veren SSK Yönetim Kurulu kararını iptal etti. Kararda yazılı izni olmadan kesinti yapılamayacağı hükme bağlandı.

Danıştay 10. Daire’nin bu kararına, emekliden yana tavır alması gereken SGK itiraz etti. Kurumun itirazı sonucu konu Danıştay’ın en üst karar organı olan İdari Dava Daireleri Kurulu’nun önüne geldi.

Kurul, Onuncu Daire’nin verdiği kararı yerinde bularak SGK’nın itirazını reddetti. Böylece yargı süreci tamamlanarak taksitli kömür satışı yoluyla emeklinin maaşından kesinti yapılması son buldu. Ancak SGK’nın kararı uygulamaması sebebiyle yüz binlerce emeklinin maaşından yapılan kesinti sürüyor.

Yani, “ye Memed ye” oluyor!

Şu derneklere bak…

Sen hakkını arasan da, mahkeme senin lehine karar verse de…

Hepsi hikaye…

***

İSTİYORLAR…

-Molotof atar barış istersin.
-Pusu kurar barış istersin.
-Taş atar barış istersin.
-Provokasyon yapar barış istersin.
-Dağa çıkar barış istersin.
-20 çocuk yapar ekmek istersin.
-Hırsızlık yapar özgürlük istersin.
-Töre diyerek katliam yapar anlayış istersin.
-Elektriği kaçak kullanır devlet size baksın istersin.
-Yapılan tesisleri bombalar iş istersin.
-Feodal yaşar demokrasi istersin.
-Öğretmeni öldürür eğitim istersin.
-Doktoru darp eder sağlık istersin.
-Mühendisi linç eder yol istersin.
-Açılan kurslara gitmez anadilde eğitim istersin!
-Türk Bayrağını indirip Atatürk Büstlerini yakarsın, sonra hoşgörü istersin.
“Sıkıntın varsa gel savaşalım!” deriz, “Aaa, pis faşist” dersin!
Arkamızı döndüğümüzde pusu kurar, 20 yaşındaki Mehmetçiği şehit edersin!

Şayet bunları söylemek ırkçılıksa, evet biz ırkçının ta kendisiyiz!

> Yeni Meram >Yazarlar > Mahkeme kim ki!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.