Torku Jelifest

“Maçları ertelemeyi gerektirecek bir durum yok”

  • Giriş Tarihi: 5.04.2015 17:09
  • Güncelleme Tarihi: 17:09
“Maçları ertelemeyi gerektirecek bir durum yok”

İçişleri Bakanı Öztürk, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırının ardından, güvenlik açısından maçların ertelenmesi veya iptalini gerektirecek bir durum bulunmadığını belirtti.

İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırıya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, “Stadyumlardaki maçların ertelenmesi konusu Federasyonumuzun alanına giriyor. Ama bence Türkiye’de güvenlik bakımından ertelenmeyi veya iptal etmeyi gerektirecek bir durum yoktur” dedi.

Saldırının ardından suç delillerinin önemli kısmının ele geçirildiğine işaret eden Öztark, “Şu an itibariyle size söyleyebileceğim en önemli husus; suç delillerinin önemli bir kısmının elimizde olduğu ama failin henüz elimizde olmadığıdır” diye konuştu.

Failin en kısa zamanda bulunacağını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

“En kısa zamanda failinin bulunmasıyla bu meselenin açıklığa kavuşacağına inanıyorum. Böyle bir güzide kurumumuza yapılmış olan bu menfur saldırının izahı yoktur, akılla izah edilecek bir tarafı yok, taraftarlıkla da izah edilecek bir durumu yok. Böyle şeyler oluyor ama olduğu takdirde de gerekenler yapılacaktır.”> Yeni Meram >Spor > “Maçları ertelemeyi gerektirecek bir durum yok”
HABER YORUMLARI