YAZARLAR

Hangi seçim sonucu diyorsanız; rektör kim olacaktı? Onlar için çok önemliydi. Seçilmeden önce adaylardan hep beklediler, Veteriner Fakültesi’nin kendilerine daha iyi, daha çağdaş, gelişmiş diye övündükleri üniversitelerine daha yakışır hizmet verebilmek için adaylar neler tasarlamış, neler yapacaklar diye söylemlerini takip ettiler.

Ne acıdır ki adaylardan hiçbiri bu konulara girmediler.

Tıp Fakültelerine gelip tedavi olan insanlara hasta deniliyor, hasta hakkı deniliyorsa, Veteriner Fakültesi’ne gelen kuzucuklarıma da; bazıları unutsa da hasta deniyor.

Bu durumda onların da tıpkı insanlar gibi, iyi bakılmak, örselenmeden, acı çektirilmeden, geciktirilmeden, sedye ile taşıtılarak hemen müdahale edilerek bakılmak, en doğal hakları.

Hastaneler, tam gün acillerde hizmet verir.

Ama o çok övündükleri üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nde bir türlü acil hizmeti oturtamadı.

Kuzucuklarım, sayın rektörümüzden acil servisin bir an önce hizmete geçirilmesini bekliyor. Trafik kazasında yaralanan kuzucuklarımın; ön ve arka patileri, bacakları kırılmış ise bu kazada Pazar veya Cumartesi günü olmuşsa vay hallerine….Tam iki gün barınakta kırık bacak, kırık bel ile bekliyorlar.

Barınak hekimi şoku atlatacak, iç kanamayı durduracak, ağrılarını biraz olsun dindirecek iğneleri yapsa da onlar iki gün kıvranarak, barınakta bekliyorlar.

Cumartesi -Pazar günleri fakülte kapalı hiç bir hekim yok!

Diğer günler saat 19.00’dan sonra hekim yok!

İki olay anlatacağım; At sahibi hastalanan atını hekime götürmek için, yollara düşmüş. Fakat atın nefesi çarşının en işlek yerinde kesilmiş, kendini yere atıyor. Kalkmak istiyor ve bir zamanlar yarış atı olan o ceylan gibi hayvan, o boyuyla defalarca yere düşüyor. Her zaman kuzucuklarımın yardımına koşan Yüce Tanrım bu sefer de dernek üyemin yolunu oraya çeviriyor. Gözyaşları içinde bana ulaşan Ayşe Hanım’a sakin olup atı oradan kaldırıncaya kadar beklemesini söyledim.

Yineliyorum; İyi ki varsınız, Büyükşehir Belediyemiz, iyi ki varsınız, İtfaiyemiz ve itfaiye daire başkanımız Sayın Cevdet İşbitirici. Atın yanına kaldırıcı vinç, taşıyıcı kamyon getirildi, hayvan kısa sürede taşındı. Fakülte de mesai bitmiş kimse yok. Barınak çalışanları atı çimlere yatırıp üstünü örttüler, sahibi sabaha kadar başında bekleyeceğini söyledi.

Barınaktan, at sahibine gece battaniye gönderdik, derneğin Genel Danışmanı Sayın Mehmet Maden, güvenliği arayarak at sahibini içeride misafir etmesini istedi, sabaha karşı at ölmüştü.

Kuzucuklarım; sayın rektörden, mutlaka ama mutlaka atlar için askı, kaldırıcı, taşıyıcı araç istiyor ve diyorlar ki; biz de can taşıyoruz, bizim de canımız yanıyor, biz de yaşamak istiyoruz.

Veteriner Fakültesi’ndeki sayın öğretim üyelerimiz mesai saatleri içinde kuzucuklarımla ilgilenip, ameliyatlarını yapıyorlar. Ama iş ameliyatla bitse her şey çok düzenli yürüyecek.

Ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesi olmayan bir fakültede öğretim üyesi ne yapsın?

Hafta sonu yatan hastaların hepsi barınağa gönderiliyor.

İyi ki varsın Büyükşehir Belediyemiz, yaptırdığı ünitede sıcak bir ortamda yaşatmaya çalışıyoruz.

Oysa ameliyatı yapan veteriner hekimlerimizin gözetiminde kalıp, iyi olarak barınağa gelseler, hem hekimlerimizin emekleri boşa gitmez, hem de kuzucuklarımın ameliyat olup canlarının yandığı da yanlarına kalmaz. Çünkü çok azını yaşatabiliyoruz.

Sayın Rektörümüz’ e görevinde başarılar dilerken; öğrencileri, hastaları, hasta yakınları, öğretim görevlisi sayın hocaları kadar kuzucuklarımı da unutmamasını çünkü onların sığınacakları Yüce Tanrı’dan başka kimselerinin olmadığını hatırlatır, sağlıklı huzurlu günler dileriz.

> Yeni Meram >Yazarlar > KUZUCUKLARIM DA SEÇİM SONUCUNU HEYECANLA BEKLEDİLER
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.