kapat
Ruşeym Torku

Kütüphane Protokolü İmzalandı

  • Giriş Tarihi: 22.04.2013 16:24
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Kütüphane Protokolü İmzalandı

Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile Konya Kitap Okuyor Platformu arasında, Konya il ve ilçe merkezlerindeki hastanelerde kütüphane kurulmasına yönelik bir protokol imzalandı.

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Konya Kitap Okuyor Platformu arasında imzalanan protokol anlaşmasına Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Konya Kitap Okuyor Platformu Başkanı Hikmet Yılmaz ve platform üyeleri katıldı.

Konya Kitap Okuyor Platformu Başkanı Hikmet Yılmaz, “Platform olarak, hastanelerde hastalarımızın poliklinik sırasında veya sonuçları beklerken geçen zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmeleri için Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile protokol imzalamış bulunuyoruz. İnşallah gücümüzün yettiğince Konya il ve ilçelerindeki Devlet Hastanelerinin tamamında kütüphane kuracağız” dedi.

Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ise, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, “Şimdi işin içinde kitap okumak olunca tabi bizim için bu çok önemli. Çünkü dinimizin ilk emri bizlere oku olmuştur. Kitap okumayla ilgili bu projeyi ben sonuna kadar destekliyorum. Hatta ben kendi çocuklarıma, gençlere tavsiyem şudur, Olabildiğince kitap okuyun, belki ilk başta hangi kitap doğru hangi kitap yanlış ayrımı yapmakta zorlanabilirler ama şu bir gerçek ki, bir müddet sonra doğru ile kötüyü ayırt edecek yetiyi ve özelliği bu sayede kazanacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından protokol imzaları atıldı. Protokol imzasından sonra Genel Sekreter Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu ve Konya Kitap Okuyor Platformu üyeleri kurumda çalışan personellere kitap hediye ettiler.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kütüphane Protokolü İmzalandı
HABER YORUMLARI