YAZARLAR

***

“BİR soğan soyuluyor yaşarıyor gözler / bir devlet soyuluyor aldırmıyor öküzler!”

***

MUHALEFET…

Böyle muhalefetten bi şey olmaz!

Muhalefet “yapmış gibi” yapılmaz.

Ellerinde dünyanın kozu var….

“Rest çekmeyi” bilemiyorlar.

Belki de iktidar olmak istemiyorlar!

Çünkü, iç ve dış borç batağındayız.

Çünkü, terörün ortasındayız.

Çünkü, milyonlarca insanımız aç.

Çünkü, cinnet ve intihar gırla gidiyor.

Çünkü, yolsuzluklar artıyor.

Çünkü, icra rekorları kırılıyor.

Çünkü, işsizlik tavan yapıyor.

Çünkü, kadına şiddet de artıyor.

Çünkü, vatan toprağı da satılıyor.

Çünkü, vatan topraklarının etrafı tam bir ateş çemberine dönüşmüş.

Çünkü, devlet İmralı’da çözüm arıyor!

Çünkü, “Suriye ne alaka!” soruluyor.
Pekii, bu “çünkü”lere karşın CHP’si, MHP’si, İP’si ve vesairesi ne yapıyor?

Hiç biri hiçbir şey yapmıyor!

Sadece önerge üstüne önerge veriyor.

“Parmak hesabı” olunca da…

Hepsi “havanda su dövüyor!”

Fazla izlenmeyen 2-3 kanalda, fazla okunmayan 2-3 gazetede yandaşlarına klasik mesajlar gönderiliyor. Efendim, “büyük” medya kendilerine yer vermiyormuş, TV’ler ve gazetelerin hepsi iktidara kul-köle olmuş! AKP özellikle CHP’li belediyelere düzmece baskınlar düzenliyormuş!

Adama sorarlar “sizin uzmanlarınız!”

Onca malzeme, niye kullanamıyorlar?

Karşılarında Tayyip Erdoğan gibi nabza göre şerbet vermesini bilen, “din, iman, cami, kitap, Kur’an” diyen, halkın anlayacağı dilden konuşan bir lider varsa….

Amerika’yı yeniden keşfe gerek yok.

Muhalefetlikten kur-tu-la-maz-lar!..

***

KAÇAK CENNETİ…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in dikkati çeken bir açıklaması nedense es geçilmişti.

Özetle şöyle diyordu Palandöken:

Türkiye’de her 5 sigaradan 1’i, Güneydoğu’da ise her 2 sigaradan 1’i kaçak. Bu da dürüst esnafın iş kaybı demek. Ayrıca, piyasada 7 liraya satılan bir ürün 5,7 lira vergi öderken, kaçak sigaralardan kuruş vergi tahsil edilemiyor. Sonuçta her yıl 4-5 milyar liralık vergi kaybı yaşanıyor. Yani, her yıl neredeyse bir Boğaz Köprüsü yapmaya yetecek kaynak, avuçlarımızdan kayıp gidiyor.”

Katılıyoruz da, “Devede tüy” diyoruz.

***

MESSENGER YOLCU…

Microsoft’un popüler mesajlaşma programı Live Messenger son günlerini yaşıyor. Bazı Live Messenger kullanıcılarına gönderilen Microsoft imzalı e-postalarda yazılımın son kullanma

tarihinin 15 Mart 2013 olduğu belirtildi. Bu tarihten itibaren Microsoft, kullanıcılarını Skype’e yönlendirecek. Bunun için kullanıcıların ekranına bir bildirim çubuğu gelecek ve Skype’e terfi edilmesi istenecek.

***

BİLGİNİZ OLSUN: Türkiye’de 18 milyon hane ve 25 milyon televizyon var. Bu televizyonların yüzde 65’i, yani 15 milyonu tüplü. 2012 yılında satılan 3.4 milyon televizyonun tamamı full HD… Kalan 13 milyonun 2 milyonu karasal yayın izliyor. Yani, “Vatandaş Mülayim” bir uydu kutusu alamayacak kadar yoksul. Bu da pembe tablonun bir parçası!..

> Yeni Meram >Yazarlar > Kur-tu-la- maz-lar!..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.