Torku Jelifest

Kulu’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

  • Giriş Tarihi: 29.10.2015 15:02
  • Güncelleme Tarihi: 15:03
Kulu’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Konya’nın Kulu ilçesinde Cumhuriyetin Kuruluşu’nun 92’nci yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Mutlu Akü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları önceki gün Atatürk Anıtı’na İlçe Kaymakamı Hüseyin Avcı, Garnizon Komutanı Mikail Arıkan ve Kulu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Yıldız’ın çelenk sunumuyla başladı. Kulu Stadyumu’nda yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına, Kulu Kaymakamı Hüseyin Avcı, Garnizon Komutanı Mikail Arıkan, Cumhuriyet Savcısı Ömer Gönen, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, siyasi parti başkanları, daire amirleri, vatandaşlar, okul öğrencileri ve öğretmenleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kulu protokolü, okul öğrencilerini ve kutlamalara katılan vatandaşları selamlayarak bayramını kutladı.
Kaymakam Hüseyin Avcı yaptığı konuşmada, “Geleceğimizin güvencesi sevgili gençler, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşu’nun 92’nci yılını büyük bir coşku içinde gururla kutluyoruz. Bu anlamlı ve gurur günümüzde tüm Kulu halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun. Bu anlamlı günde milletimizi aynı coşku ve duygu ile tek vücut olarak birleştiren Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve O’nun silah arkadaşlarıyla, vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken görevleri başlarında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi de rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

kuluda-cumhuriyet-bayrami-kutlamalari
Kutlamalar Cumhuriyet İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Bedia Erdoğan ve Polat Yündenli’nin “29 Ekim” ve “Cumhuriyet” adlı şiirleri okumasıyla devam etti. Yine aynı okulun öğrencilerinin halk oyunları gösterilerinin ardından, Kulu’daki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları resmi tören geçidi ile sona erdi.> Yeni Meram >Konya > Kulu’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
HABER YORUMLARI